Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Te rinjte

Bonazzoli: “Inter, tashme pres shance per te shfrytezuar. Une me Mancio dhe Mazzarri-n…”

11/03/2015, 18:26 |

Gjate transmetimit ‘Calcio&Mercato’ ne SportItalia ka marre cmimin si Lojtari me i Mire Under-21 Italian ne cmimet TMW Awards, Federico Bonazzoli, bomber i Primaveres interiste i shitur tek Sampdoria ne sesionin e kaluar te merkatos rrefen rreth “momentin magjik” qe … Read More

Inter – Donsah, agjenti: “Eshte gati per nje ekip ‘BIG’, por…”

11/03/2015, 16:06 |

Nje nga zbulimet e sezonit 2014/2015 eshte sigurisht edhe mesfushori Godfred Donsah. Djaloshi ganez eshte vene ne dukje te Cagliari dhe eshte monitoruar me vemendje te madhe nga shume klube te ndryshme “TOP” europiane. Ditet e shkuara edhe Interi ka … Read More

Daniel Bessa: “Tek Bologna qe te rikthehem ai qe isha tek Interi. Deshiroj te behem…”

03/09/2014, 23:40 |

Pasi ka mbyllur eksperiencen tek kampionatet e huaj duke luajtur tek Olhanense dhe Sparta Rotterdam, Daniel Bessa ka vendosur te rikthehet ne Itali, me sakte nga Serie B ku do te luaje tek Bologna kete sezon dhe do … Read More

Te gjithe ne sulm per te rinjte e Interit: ne radhe per Mbaye, Biraghi dhe Duncan. Te gjitha ceshtjet per tu zgjidhur…

10/06/2014, 10:43 |

Eshte koha per te marre vendime ne shtepine Inter. Shoqeria zikalter ka nje grup te rinjsh qe jane shume te kerkuar nga skuadra pak a shume me prestigj ne Serine A. Ne kete pike, Ausilio dhe Mazzarri duhet … Read More

Agj. Mbaye: “Neser takoj Tare-n, nuk jam optimist. Inter ka nje sektor te te rinjve te shkelqyer, por me Mazzarrin…”

29/01/2014, 14:17 |

Mungon vetem “OK” i Ibrahima Mbaye per ta bere efektiv kalimin e Hernanes tek Inter. Sipas SKY, nuk do te jete e lehte te gjendet nje marreveshje, pasi Mbaye kerkon shume. FcInter1908.it ka intervistuar ekskluzivisht agjentin e Mbaye, … Read More

Gazzetta – Me ne fund eshte vendosur e ardhmja e Ruben Botta. Thohir mezi pret qe…

29/12/2013, 14:52 |

Piero Ausilio e kishte mbyllur operacionin qe ne Maj, para se Ruben Botta te demtohej rende ne gjurin e majte. Argjentinasi eshte teseruar nga Livorno, ne menyre qe Interi te ruante nje vend per lojtar ekstrakomunitar. Pas shume … Read More

Inter, po ndjek djaloshin Stefan Velkov: ja dhe situata.

04/12/2013, 14:53 |

Eskperti i merkatos Alfredo Pedulla zbulon qe Interi eshte interesuar per te riun Stefan Velkov, mbrojtesi bullgar i Slavia Sofia. Ja dhe situata e publikuar ne sitin e tij: “Nje mbrojtes me kualitete te mira dhe me perspektive te … Read More

Under 20 me te mire ne Serie A. Inter, plot 4 lojtare ne ne dhjete me te miret.

12/11/2013, 14:50 |

Gjate pushimit per kombetaret, shpesh here behen bilance. Kete rradhe Sole 24 Ore ka krijuar nje klasifikim per talentet Under 20 me te mire ne Serine A.

Ka dale nje klasifikim mjaft i kenaqshem per Interin:

Read More

Bardi-Inter, martesa e destinuar te zgjatet. Ausilio…

11/11/2013, 13:01 |

Mbas disa gabimeve ne te kaluaren e afert, Interi i diteve te sotme eshte nje shoqeri qe mbeshtetet shume tek te rinjte e tij. Per ta vertetuar nje gje te tille jane komplimentet qe i jane drejtuar atij … Read More

SM – Moratti frenon Mou: Delgado do te qendroje tek Interi.

10/11/2013, 16:39 |

Tek Interi ka ardhur gjate kesaj vere, nuk ka bere akoma debutimin e tij ne skuadren e pare, por Pedro Delgado ka terhequr qe tani vemendjen e klubeve me te rendesishme nderkombetare. Ne ditet e fundit, ish-trajneri zikalter … Read More

Smug: “Olsen, Garritano dhe Benassi me te miret. Cambiasso me motivon! Ja cfare me ka thene Orlandoni”.

06/11/2013, 13:32 |

Shume keqardhje ndjen per dy demtimet te pesuara ne fillim te sezonit, por ka shume deshire qe te kthehet dhe te zere vendin ne porten e Primaveres se Interit. Dawid Smug, per momentin ka nje problem ne kembe, … Read More

Agj. i Ventre ne FcIN: “Tratativat ne fazen e mbylljes: brenda kesaj mbasditeje pergjigje pozitive. Ja cfate lojtari eshte”.

02/09/2013, 15:02 |

Vijne konfirmime nga FcInterNews.it mbi mbylljen e marreveshjes Inter-Genoa per Michael Ventre, djaloshi i ri i vitlindjes 1996, direkt nga agjenti i lojtarit, Giorgio De Giorgis i cili deklaron: “Jemi ne nje pike te mire te tratativave: shpresojme qe … Read More

Milito: “Ndjehem mire. Duhet te fitoj minuta

31/08/2013, 15:56 |

Diego Milito ka zhvilluar ndeshjen e dyte me Primaveren zikalter, kunder Cittadella. Per momentin eshte pushimi i pjeses te pare dhe rezultati eshte 1-0 ne favor te Interit me gol te Mira.

 I intervistuar ne fund … Read More

Primavera me Militon barazon 2-2 Princi: “Me e keqja ka kaluar. Tani…”

24/08/2013, 17:53 |

Inter Primavera merr nje pike ne fushen e Brescias. Nen 2 gola disavantazh, zikalterit arrijne te barazojne ne pjesen e dyte me gola te Tassi me penallti, dhe Bonazzoli. Shume karakter per djemte e Cerrone, qe ne 45 … Read More