Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

thohir

Moratti: “Suning jane te besueshem, FPF nje pengese. Mancini? Nuk perjashtoj rinovimin. Icardi…”

21/07/2016, 17:46 |

Eshte bere nje kohe qe publiku zikalter nuk degjon fjalet e tij. Po flasim per Massimo Morattin dhe pikerisht atehere kur te gjithe duan te njohin edhe mendimin e tij ai kthehet dhe konsideron Interin e tij. Keto jane … Read More

Gazzetta – Ja cfare deshiron Mancini nga drejtuesit e Interit

19/07/2016, 9:56 |

Ardhja e Angelo Greguccit si zevendes-tranjer eshte sigurisht nje sinjal i forte per sa i perket qendrimit te Roberto Mancinit ne pankinen zikalter.

“Klubi zikalter ndihet i qete sepse ne mes ka nje kontrate qe skadon … Read More

Mancini, decizive takimet me Thohir dhe Zhang: Gati 3 blerje per te shmangur ‘thyerjen’…

18/07/2016, 9:39 |

Ne keto dy jave ne USA, zikalterit do te kuptojne cila do te jete e ardhmja e tyre. Roberto Mancini eshte nisur shume i qeshur per ne Amerike pas takimit me CEO-n e Interit, Bolingbroke ne Riscone. Nje … Read More

Thohir: “Inter, me Suning fillon nje ere e re. Borxhet jane zvogeluar, te ardhurat rriten dhe…”

30/06/2016, 16:18 |

Erick Thohir, president i Interit, kthehet te flas per kalimin historik te pronesise se Interit te Suning Holdings Group per mikrofonat e agjensise kineze Xinhua duke shpjeguar motivet qe kane shtyre drejt zgjedhes se Zhang Jindong, si partner ideal … Read More

Thohir ka ndezur motorret e merkatos se Interit. Ne tavolinen e Ausilios…

29/06/2016, 12:03 |

Fjalet e djeshme te presidentit Thohir kane ndezur merkaton e Interit totalisht.

Ne tavolinen e Ausilios dhe drejtuesve te tjere jane kater emra: Gabriel Jesus, Yaya Toure, Antonio Candreva dhe Domenico Berardi. Parate jane, por kjo … Read More

Suning, ja te gjitha detajet dhe shifrat. Nje operacion prej 750 milione eurosh! Borxhet e klubit…

07/06/2016, 9:32 |

Tashme ka ardhur edhe zyrtarizimi ne konferencen e djeshme per shtyp ne Nanjing: Interi qe prej ores 09:09 dje ne mengjes ka kaluar ne pronesi te Kinezeve. 

Zhang Jindong, numri nje i gjigandit Kinez Suning e … Read More

Moratti: “Zhang person konkret, nuk do te jem keshilltar. Per merkaton tani mund te negociohet me UEFA-ne”

06/06/2016, 14:04 |

Disa ore pasi ne konferencen e Nanjing u zyrtarizua shitja e aksioneve te Interit tek Suning, Massimo Moratti komenton keshtu kete moment te rendesishem te klubit zikalter dhe largimin e tij:

Sot eshte mbyllur nje faqe e … Read More

ZYRTARE – F.C. Internazionale Milano kalon ne pronesi te Suning Group!

06/06/2016, 9:48 |

Nanjing, 06 Qershor 2016 –  F.C. Internazionale dhe Suning Holdings Group zyrtarizojne me kenaqesi marveshjen historike te nje bashkpunimi strategjik. Suning Holdings Group ka blere me sukses shumicen e aksioneve te Interit, nje nga klubeve me te medha ne bote … Read More

Suning po nxiton per ta mbyllur sa me shpejt marveshjen: Ja kush do te ulet ne tavoline!

04/06/2016, 9:13 |

Dita e kalimit te shumices se aksioneve te Interit tek Suning po afrohet cdo dite e me shume. Tashme mungojne shume pak ore dhe me pas grupi i Zhang Jindong do te mare pothuajse 70% te aksioneve te … Read More

‘Lux-i’ qe ndricon Interin: Ja dokumenti sekret qe zbulon planin e Suning!

03/06/2016, 8:45 |

Ja tek jemi, tashme kane mbetur edhe shume pak centimetra nga mbyllja finale. 

Pas ardhjes se Suning Commerce Group ne klub ata do te marin menjehere ne dore shumicen e aksioneve te Interit. Shume kane qene … Read More

Moratti: “Pothuajse ne fund. Shpresoj qe Kinezet ta kuptojne pergjegjesine dhe privilegjin…”

03/06/2016, 8:25 |

Tratativa per shitjen e paketes se aksioneve te shumices se Interit eshte ne nje faze teper te avancuar dhe kjo gje u pranua edhe nga vete Massimo Morati dje: “Firma me Suning eshte shume afer. Kam pershtypjen se … Read More

Faleminderit Erick!

02/06/2016, 9:27 |

Kush do ta kishte menduar se 3 vjet pas ndryshimit te madh do te ndodhte nje tjeter akoma me teresor dhe i gjithnshem.

Por per dicka duhet te jemi te sigurte dhe falenderues: Puna e ThohirRead More

Thohir: “Po shitet maxhoranca per ta bere Interin me te forte. Une dhe Moratti…”

02/06/2016, 8:03 |

Inter po kalon tek Suning Comerce Group dhe mbyllja e kesaj marveshje pritet te jete thjesht ceshtje ditesh. 

Gjigandi Kinez do te bleje ne ditet e ardhshme shumicen e aksioneve (flitet per 60-70%) dhe Erick ThohirRead More

Thohir: “Tre te pashitshem absolut. Po per Toure. Rrogat i coj nga 80 ne 130 milione.”

30/05/2016, 10:29 |

Ne diten e ditelindjes se tij, Presidenti Thohir ka dhene nje interviste te gjate per Corriere dello Sport.

Ne intervisten e tij, Presidenti flet per gjithcka, qe tek merkato e deri tek tratativa me Suning: