Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

thohir

McMenamin: “Tek Philadelphia 76ers Thohir investon, por nuk ben asgje. Nuk e kemi pare kurre”

16/06/2013, 23:36 |

Erick Thohir, manjati indonezian qe po zhvillon tratativat me Morattin per te blere Interin, ka interesa te medha ne boten e sportit. Pikerisht dje ka folur per deshiren qe ka per te zhvilluar sa me shume DC United, … Read More

Sky – Thohir, gjithcka eshte ftohur… Tani dy hipoteza te tjera”

16/06/2013, 14:53 |

Nga studiot e Sky Sport, Massimiliano Nebuloni ka folur per situaten e hyrjes te mundshme te aksionereve te rinj tek Inter, sidomos Erick Thohir: “Per momentin, hyrja ne shoqeri e Thohir duket shume e veshtire, sepse ai do … Read More

Nainggolan dhe Isla te prenotuar? Mos ndoshta paguan Thohir? Apo…

14/06/2013, 11:58 |

Dite e madhe per Interin ajo e djeshmja! Kete e thote Gazzetta dello Sport duke pare levizjet e djeshme te drejtuesve zikalter, me Marco Brancan ne krye, i cili ka bere disa hapa te rendesishem. Duke pritur ndonje … Read More

GdS – Thohir brenda korrikut ose marreveshja deshton. Motivet…

13/06/2013, 20:43 |

Gjithcka ka deshtuar me Erick Thohir? “Ose marreveshje do te mbyllet maksimumi deri ne korrik ose gjithcka do te deshtoje perfundimisht dhe Interi mund te rikthehet te konsideroje mundesite e vjetra (mbi te gjitha kineze dhe kazake) qe … Read More

Stop tweet-ave per Interin, Thohir shpjegon pse ka hequr dore…

11/06/2013, 22:09 |

Prej disa ditesh, Erick Thohir ka hequr dore nga Tweet-at per Interin, pasi kishte qene teper aktiv per disa dite rresht. Manjati indonezian ka kuptuar “bezdisjen” e Massimo Moratti, qe nuk i pelqenin ato mesazhe dashurie per skuadren … Read More

Thohir: “Po diskutoj me Morattin. Lutuni per marreveshjen. Real Madrid modeli im…”

11/06/2013, 12:55 |

Erick Thohir zgjedh te mos tregoje shume detaje kur pyetet per tratativen me presidentin zikalter Massimo Moratti. Manjati indonezian ka marre pjese sot ne mengjes ne nje konference shtypi ne Xhakarta, perpara Confederations Cup 2013 dhe Boterorit U20 … Read More

Per Morattin, Thohir nuk eshte i parefuzueshem. Ka edhe te tjere. Per merkaton…

10/06/2013, 20:46 |

Nga studiot e Sky Sport Andrea Paventi ka bere permbledhjen e merkatos te Interit: “Ne kete moment per Interin ka shume pak para, duhen vleresuar shume mire objektivat duke u munduar te kuptohet nese do te kete te … Read More

Inter-Thohir, ka rene heshtja. Moratti reflekton ndersa Indoneziani…

09/06/2013, 16:22 |

Cdo gje ne StandBy. Kur shitja – sipas disa gazetave – e Interit tek indonezianet ishte vetem nje hap larg, president Massimo Moratti ka frenuar: “Nuk besoj se do te jene dite decizive, 90% e gjerave qe ju … Read More

CdS – Moratti lekundet dhe vijne aksionere te rinj, nga Kina

08/06/2013, 11:15 |

Thohir ka ndaluar Tweetsat per Interin. Pas ditesh te shumta zerash mbi tratativen dhe mbi hyrjen e aksionereve te rinj, manjati indonezian ka rene ne qetesi. Padroni zikalter ka thene qarte se per momentin nuk flitet per shitje te shumices … Read More

GdS – Thohir twitton dhe Moratti i ben presion

07/06/2013, 11:00 |

Frenim me Erick Thohir dhe kthim i vrullshem i kinezeve? Keshtu po flitet kohet e fundit pas intervistes se Morattit pardje ne mbremje. Megjithate eshte e veshtire ta thuash dhe te parashikosh cfare ka per te ndodhur. Sigurisht … Read More

Flet Thohir: “Inter? Tratativa vazhdon, mund te duhen…”

05/06/2013, 11:41 |

Erick Thohir nuk deshiron te tregoje asnje detaj te tratatives me Massimo Morattin, por vazhdon te dergoje mesagje qe lene te kuptojne qe marreveshja nuk eshte kaq e pamundur.

Manjati qe ndodhet ne Xhakarta, ka bere … Read More

Sky – Me Thohir mund te vije goditja, ndryshe skema 3 me 1…

04/06/2013, 19:17 |

Ne emisionin “Liberi di chiedere” ne Sky Sport, jane te sigurt qe merkatoja e Interit nuk eshte ngushtesisht e lidhur me futjen e aksionereve te rinj ne shoqeri. Kete e thote Luca Marchetti:

“Eshte e qarte … Read More

Thohir, hipoteze marreveshjeje: Aksione ne pakice dhe njerez te tij ne role kyçe

04/06/2013, 11:27 |

“Nuk eshte nje problem kuotash pakice apo shumice. Ajo qe ka rendesi eshte se ky operacion do te sjelle nje avantazh shume te madh per Interin. Ne te kundert e leme fare. Dhe megjithate nuk besoj se jane … Read More

Sky Sport: Pergjigjia e Morattit midis 10-15 diteve, sepse…

03/06/2013, 12:46 |

Nuk duhet te presim edhe shume gjate per te patur pergjigjen finale nga Massimo Moratti ne lidhje me oferten e bere nga Erick Thohir: sipas Andrea Paventit, gazetar i Sky Sport afer ceshtjeve te Interit, pritja duhet te … Read More