Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

thohir

Inter-Suning, Moratti konfirmon: “Jam optimist sepse jane shume serioz”

27/05/2016, 10:18 |

Dita e djeshme e presidentit Erick thohir nuk mund te mos mbaronte me nje darke me ish padronin zikalter Massimo Moratti. 

Takimi eshte zhvilluar ne Milano dhe ka mare pjese edhe aksioneri Handy Soetedjo dhe ka … Read More

Yaya Toure, Zabaleta dhe Mangala: Do te jete nje InterCity?

27/05/2016, 9:58 |

Inter ben (ose do te provoje te beje) pazar ne Manchester, me sakte tek City.

Sipas Tuttosport, Mancini ka kerkuar 3-4 lojtare te nivelit te larte per te kerkuar te arrije podin ne vitin e ardhshem: … Read More

Inter ndodhet ne Kine: Do te mbyllet me Suning apo del ne skene nje parner i ri?

21/05/2016, 10:20 |

Delegacioni Interist eshte ne Kine. Prezent atje eshte Bolingbroke, Gardini dhe shume shpejt do te bashkohet edhe Thohir e te tre bashke do te flasin per te ardhmen e klubit. Pervec Suning, mund te futet ne skene edhe … Read More

Thohir: “Mancini trajner i madh. Me ate jemi dakord qe te sjellim lojtar ekspert dhe me talent te Interi”

18/05/2016, 22:34 |

Erick Thohir kthehet te flas. Presidenti i Interit flet akoma per sezonin e zikalterve dhe ofron granaci ne planin teknik dhe per merkaton. Sajti sundul.com raporton keto deklarata:

“Vendi i katert ishte rezultati me i mire qe … Read More

Corriere dello Sport – Javier Zanetti perjetesisht te Interi! Per te gati nje kontrate…

22/04/2016, 12:50 |

Presidenti zikalter i Interit, Erick Thohir, gjendet ne Milano qe prej dites se djeshme dhe sot do te takoj perfaqesuesit kinez per te folur per nje shitje te 20% te aksioneve.

Por agjenda e tij nuk perfundon … Read More

Mancini mendon te rikthej mikun e tij Oriali te Inter. Per te mendohet nje rol…

18/04/2016, 21:13 |

Interesant dhe romantik shkrimi i sotem i Gazzetta dello Sport: Gabriele ‘Lele‘ Oriali mund te kthehet te Interi pas EURO 2016 ne France. Idea eshte e Roberto Mancinit, i joshur qe te punoj akoma me ate si zikalter pas eksperiences mes 2004 … Read More

Jave Milaneze per Erick Thohir: Napoli, Moratti dhe Udinese. Presidenti zikalter…

14/04/2016, 10:28 |

Presidenti i Interit, Erick Thohir do te rikthehet ne Milano te shtunen. Ai do te vije per te pare ndeshjen ne Meazza kunder Napolit por do te jete ne Itali edhe per te takuar te gjithe menaxheret ne … Read More

Toure-Inter, problemi eshte rroga. Operacion alla-Vidic? Thohir eshte i gatshem…

31/03/2016, 8:35 |

Mancini dhe Yaya Toure kane nje lidhje te forte mes tyre dhe kete gje nuk mund ta hedhe dot njeri poshte.

Interi, duke shfrytezuar kete mardhenie te mire mes tyre, do te tentoje te sjelle lojtarin … Read More

Thohir, komplimente Mancinit. Tani nis sprinti per Championsin!

21/03/2016, 18:18 |

Gara per vendin e trete mbetet e veshtire por barazimi ne Olimpico le disa shpresa duke pasur parasysh qe Interi eshte me mire se Roma ne perballjet direkte (1-0 ndeshja e pare, 1-1 e dyta).

Rezultatet … Read More

Ausilio flet per gjithcka, nga Thohir e tek Icardi e Kondo: “I nevirkosur mbas ndeshjes me Juven për një motiv…”

11/03/2016, 14:24 |

Ne nje interviste te gjate, Piero Ausilio ka folur per gazeten Libero në Itali.

MERKATO“Soriano? Jemi duke e ndjekur dhe Ferreros i dukem simpatik. Për Banegën nuk mund të them asgjë, aktualisht ka nje … Read More

Dirigjenca ne Appiano Gentile, besim te Mancini. Thohir deshiron…

01/03/2016, 15:33 |

Ne pasdite Interi do te stervitet para ndeshjes me Juventusin dhe Sport Mediaset raporton per situaten ne shtepine zikalter pas rezultateve ne muajt e pare te 2016:

“Thohir pret disa fitore radhazi, beson te vendi i … Read More

Mourinho: “Do te jete nje emocion i madh te kthehem ne San Siro, nuk do te stervis Interin. Thohir dhe Mancini kane…”

19/02/2016, 20:39 |

Ne pritje te rikthimit te tij ne Milano, Jose Mourinho leshon fjalet e pare sa i perket fteses se Morattit per ndeshjen Inter-Sampdoria:

“Do te qendroj nje dite ne Milano dhe per kete i falenderohem presidentit tim … Read More

Thohir per InterChannel: “Shume mashtrime neper gazeta, tani flas une”. Ndersa Mancini thote…

13/02/2016, 14:13 |

Roberto Mancini eshte ndaluar te flase per InterChannel perpara konferences per shtyp, por kesaj radhe me te ka qene edhe Presidenti i Interit, Eric Thohir.

Ja fjalet e Thohir: “Zgjedhjet e formacionit? Do te beja te … Read More

Business plan i Inter: +620% publicitet, sponsor te ndryshem mes fanellave. Dhe te ardhurat…

22/05/2015, 22:41 |

Dalin detajte shume interesante lidhur me business plan te Interit per gjashte vitet e ardhshme. Zikalterit, ne fakt, kane nje projekt ekonomik te bazuar ne vleresime te definuara si “te arsyeshme, kujdesshme dhe besueshme” edhe nga vet UEFA, qe keshtu ka arsyetuar … Read More