Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

thohir

Corriere dello Sport – Thohir kerkon sponsor: ne projekt nje “Casa Inter”…

21/05/2015, 23:05 |

Jo vetem merkato e lojtareve ne kete faze, por edhe ato qe lidhen me partneritetin ne nivelin ekonomik. Sic raporton Corriere dello Sport, presidenti zikalter Erick Thohir eshte duke kerkuar sponsor te rinj per te avancuar nje ide te ngjashme … Read More

Inter-Icardi, neser takim. Thohir, jo vetem fjale: i tregon Mancinit firmen qe…

18/05/2015, 20:37 |

Ne studiot e Sky Sport 24 flitet per merkaton me Silvia Vallinin. Gazetarja raporton qe Mancini eshte nje garanci, pike kyce e nje Interi te ri. Thohir ka dashur t’i jap garanci precize gjate takim dje ku eshte treguar … Read More

Thohir mberriti sot ne oren 9 ne Malpensa: Direkt ne Appiano! Ja programi i ngjeshur…

16/05/2015, 13:53 |

Me rastin e ndeshjes se sotme ndermjet Interit dhe Juventusit, edhe presidenti zikalter Erick Thohir ishte prezent ne stervitjen e shkurter qe Interi zhvilloi ne mengjes ne Appiano Gentile. Ai zbarkoi sot ne oren 9:00 te mengjesit ne … Read More

Uefa promovon Interin dhe Thohir: “Plani i biznesit bind, llogarite jane permiresuar dhe…”

14/05/2015, 13:33 |

Ne dokumentin qe shpjegon ne detaje sanksionet e vendosura ndaj Interit per sa i perket temes se Fair Play Financiar, UEFA shpjegon arsyen e ketyre sanksioneve qe nga shume jane quajtur te lehta. Plani i biznesit i prezantuar … Read More

SM – Erick Thohir e do një Inter për scudetto dhe përgatit sulmin për Toure: ofertë e frikshme prej tetë milionësh!

06/05/2015, 14:53 |

Yaya Toure gjithmonë e më afër Interit. Sipas raportimeve të Marco BarzaghitSport Mediaset, Erick Thohir është bindur që ta krijoj një skuadër për scudetto dhe akoma më shumë për mesfushorin e City-it, tashmë që një kohë … Read More

Zanetti: “Moratti nuk kthehet, ai eshte pjese e Interit qe do jete gjithmone i madh. Ndersa Mancio…”

09/04/2015, 22:35 |

Eshte nje moment delikat ne shtepine Inter. Ne fushe nuk po vijne rezultatet e pritura dhe zerat per nje rikthim te Morattit ne presidence nuk kane bere gje tjeter vec se t’i hedhin benzine zjarrit dhe te shtojne … Read More

Mancini ka marrë PO-në e Dybalas: Me Icardin dhe Shaqirin treshja e ëndërrave për skudeton.

03/04/2015, 8:45 |

Nga fjalët tek faktet. Mancini i ka kërkuar presidentit Thohir që të bëjë një sforcim dhe të gjejë një mënyrë që ta sjell në Milano, Dybalan, dhe shoqëria zikaltër, sipas Corriere dello Sport, tashmë ka kontaktuar me Pierpaolo … Read More

Pa EuropaLeague nuk ka pushime: Linje e ashper e Interit! Ausilio ja ka thene lojtareve. Motivi…

25/03/2015, 16:35 |

Kane qene ne radhe te pare drejtuesit ata qe e kane menduar kete ide e cila me pas eshte mbeshtetur nga presidenti Thohir.

Dikush tregonte se Interi nuk deshironte te luante ne Europa League por gabohej. … Read More

Corriere – Revolucion JO, por do te jete nje restyling i thelle

24/03/2015, 16:41 |

Nese nuk do te kete revolucion, edhe pak mungon. Corriere dello Sport analizon levizjet e Interit per te programuar te ardhmen. “Humbja kunder Sampdorias, e katerta ne 6 ndeshjet e fundit zyrtare (edhe 2 barazime dhe 0 fitore), e kane … Read More

Thohir ka derguar nje mesazh: Mancini i ka thene skuadres se…

20/03/2015, 17:19 |

“Kompakt, te kthehen tek fitoret ne 11 ndeshjet e mbetura ne Serie A dhe te meritohet nje vend ne Europa League”.

Ky eshte mesazhi i percjelle nga Thohir dhe nga i gjithe klubi per skuadren pas … Read More

Thohir: “Rikualifikojme dhe modernizojme San Siron, Indonezia do te investoj ne Milano”

28/02/2015, 23:53 |

Pak pas takimit me kryetarin e bashkise, Giuliano Pisapia, Erick Thohir ka komentuar takimin per blerjen e San Siros, sic u raportua nga Corriere della Sera:

“Objektivi eshte te vazhdojme procesin e rikualifikimit dhe modernizimit te impiantit sportiv … Read More

Thohir ne Komunen e Milanos, deshiron qe Meazza te jete e tij nga 2018: “Konfirmohet vullneti…”

28/02/2015, 23:17 |

Eshte vene ne praktike kete mengjes takimi i programuar nga Erick Thohir me Komunen e Milanos.

Argument diskutimi ka qene stadiumi Giuseppe Meazza, qe Inter synon ta menaxhoj personalisht duke filluar nga sezoni 2018-19. Ky eshte vullneti i klubit … Read More

Thohir per SKY: “Askush si Zanetti! Guarin-Icardi…”

27/02/2015, 22:01 |

Erick Thohir ka dhene nje interviste te shkurter per Sky gjate ceremonise per premieren e filimit te Javier Zanettit ku ka prekur disa tema ne vecanti, nga reflektimi mbi Zanettin, tek rritje e Guarin dhe tek puna e Mancios, … Read More

Javier Zanetti: “I nevrikosur me Osvaldon, por jo aq sa është ai me vetveten”.

21/02/2015, 15:22 |

Javier Zanetti, ish-kapiteni dhe tani zëvendës presidenti i Interit, dha një deklaratë për mikrofonët e La Gazzetta dello Sport. Shumë tema u prekën, duke filluar me jetën e tij si drejtues, por që , nuk e ka humbur … Read More