Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

tifozeria

Lazio-Inter, tifozet zikalter ‘gllaberojne’ biletat e ndeshjes: ja per sa minuta u shiten te gjitha biletat

09/05/2018, 13:16 |

Tifozet e Interit kane qene fantastik ne cdo pjese te sezonit dhe per te vertetuar kete nuk humbasin asnje mundesi.

Ata e kane treguar veten e tyre edhe kur skuadra po ecte me 100 km/h gjate fazes se pare te … Read More

Jeni kurioz se sa tifoze kane qene ne cdo ndeshje te Interit ne Meazza kete sezon? Ja tabela e plote!

08/05/2018, 23:17 |

Shume eshte folur ne kete sezon per prezencen e tifozeve te Interit ne Meazza, dhe te shumta kane qene elozhet per tifozerine e Interit qe edhe pse disa vite tashme kane kaluar nga trofeu i fundit, ata jane paraqitur gjithmone … Read More

Gazzetta – Inter-Juve, klubi zikalter eshte drejt nje fitimi rekord qe ska ndodhur kurre me pare ne Serie A

25/04/2018, 16:45 |

Interi kete sezon ka qene halucinant, ku pas nje fillimi teper te mire, pati nje periudhe te zeze te zgjatur rreth dy muaj. 

Por nese nga ana sportive sezoni i Interit nuk ka qene nder me te miret, nga ana … Read More

Inter, nuk je normale: Me shume se 1 milione tifoze ne stadium! Ja statistikat e cmendura…

25/04/2018, 11:20 |

Me shume se nje milione tifoze. 

Kjo eshte shifra e cmendur qe do te kapet ne ndeshjen Inter-Juventus per sa i perket tifozerise ne Meazza ne sezonin aktual te Interit.

Eshte nje numer i frikshem, qe konfirmon edhe njehere lidhjen … Read More

Inter-Juventus i 29 Prillit: Interista, kaq te cmendur jeni?

02/03/2018, 20:33 |

Qe tifozet e Interit jane te cmendur, tashme kete fakt e njeh nje bote e tere e futbollit dhe pikerisht per kete arsye nje nga himnet e Interit quhet ‘Pazza Inter Amala’.

Interi i tifozeve zikalter po kalon nje nga … Read More

Prezencat ne stadium: Interi nuk ka rivale! Ja shifrat pas shtate javesh kampionat…

10/10/2016, 16:20 |

Nese Interi pas shtate javesh kampionat nuk eshte shume lart ne klasifikim, kjo gje natyrisht nuk mund te thuhet dot per publikun e saj.

Numrat pas 630 minutash kampionat jane te pakundershtueshem dhe te qarte: nje … Read More

Europe, prezencat ne stadium: Vetem Interi nga Italia ne 30 klubet e para!

20/05/2016, 11:59 |

Vetem Interi nga ekipet Italiane ne 30 skuadrat me me shume prezenca ne stadium gjate sezonit qe sapo kemi lene pas.

Kjo eshte statistika qe tregon prezencen mesatare ne stadium per sezonin 2015-2016. Zikalterit, me 45,538 tifoze per ndeshje, ndodhen … Read More

Shkembimi Vucinic-Guarin: Shperthen inati i tifozeve ne rrjetet sociale ne Itali!

20/01/2014, 15:13 |

Ora 15:05, sipas asaj qe shkruhet nga mediat ne Itali tashme shkembimi i Guarin koke me koke me Mirko Vucinic eshte mbyllur. Faqja zyrtare e Interit ne facebook eshte mbushur me sulme dhe komente kunder ketij operacioni, gje … Read More

Drejt INTER – Juventus: Vetem 8.000 bileta kene mbetur ende pa u shitur. Cmimet…

09/09/2013, 15:50 |

Te shtunen me 14 shtator luhet ndeshja e luksit, ish Derby i Italise ndermjet Interit dhe Juventusit.

Ne San Siro do te jete nje ferr i vertete per bardhezinjte. Deri me tani 71 mije bileta jane … Read More

INTERI SHUME PRANE TITULLIT TE BESNIKERISE!

04/09/2013, 13:17 |

Fillimi i mire i skuadres te Mazzarrit i ka ridhene entuziazmin nje ambienti qe, deri 5 muaj me pare, ishte ne nje moment teper te veshtire. Megjithate, tifozi zikalter nuk zhgenjen asnjehere, dhe kane mjaftuar tre ndeshje te … Read More

Abonimet Inter, 800 tesera me shume se nje vit me pare ne kete periudhe. Kurse Milani…

06/08/2013, 16:19 |

Nje vit me pare Interistat kishin bere 35.226 abonime sezonale.

Interi vinte nga nje vend i gjashte, dhe me pas ishte kualifikuar per Europa League, kishte nderruar tre tranjere, Gasperini, Ranieri dhe ne fund Stramaccioni, e … Read More

Gazzetta dello Sport – Interista, jeni per tu mare shembull!

11/06/2013, 17:58 |

Qe Interistat jane nder tifozet me besnik ne Europe kemi lexuar, ose te shprehemi me mire e kemi pare vete kete fakt. Si ne vitet 2002 kur humben nje kampionat ne minutat e fundit, si ne 1998 kur … Read More