Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

tifozet

Corriere – Inter, ja sa bileta jane shitur per ndeshjen ndaj Juves! Drejt nje rekordi historik sepse…

24/04/2018, 11:17 |

Rritet pritja per Derby d’Italia e se shtunes e Corriere dello Sport na jep edhe numrat.

“Per momentin jane shitur 74 mije bileta, mbeten vetem edhe 4 mije te tilla ne shitje neper sektore te ndryshem te stadiumit”.

“Nje stadium … Read More

Champions per Interin gjithmone e me e veshtire, por populli Interist beson. Neser ne Meazza…

11/02/2017, 11:27 |

Populli zikalter beson, madje beson shume.

Pavarsisht humbjes ndaj Juventusit, qe ka bere garen per vendin e trete akoma me te komplikuar, tifozet e Interit, per te disaten here jane pergjitur prezent apelit te Interit dhe … Read More

Efektet e para te Suning: Abonimet ne stadium ne rritje te ndjeshme. Objektivi…

06/09/2016, 8:44 |

Nje e dhene eshte e sigurte per sa i perkte tifozerise: Interi duket se do te konfirmohet ne krye te klasifikimit.

Ndodh prej shume vitesh tashme qe zikalterit edhe pse pas periudhes se Tripletes kane pasur … Read More

Ne Appiano rreth 50 tifoz. Kontestime? Aspak, te gjithe jane duartrokitur. Lojtaret te merzitur: ishte…

06/04/2015, 19:38 |

Silvia Vallini direkt nga Appiano Gentile raporton se klima eshte e qete, kundrejt asaj qe mund te mendohet. Asnje kontestim nga ana e tifozeve, pavaresisht rezultateve zhgenjyese dhe mbi te gjitha pas fishkellimave ne San Siro.

Read More

Meazza i mbushur: sot priten te pakten 40 mije shikues

25/01/2015, 13:31 |

Do te jene te pakten 40 mije shikues qe sot do te mbushin shkallet e stadiumit te Giuseppe Meazza.

Kete referon SkySport24: “Shume tifoz per ti shtyre zikalterit ne drejt nje vendi ne Champions, pas nje … Read More

Deshira per Inter: ne Meazza priten 35.000 spektatore

27/08/2014, 10:40 |

Quhet “deshira per Inter“. Nuk mund te hapej ndryshe numri i sotem i Gazzetta dello Sport, qe nenvizon te gjithe deshiren e tifozeve zikalter per te ripopulluar Meazzan. Mbreme jane shitur 27.000 bileta dhe duke mare ne konsiderate … Read More

INTERI SHUME PRANE TITULLIT TE BESNIKERISE!

04/09/2013, 13:17 |

Fillimi i mire i skuadres te Mazzarrit i ka ridhene entuziazmin nje ambienti qe, deri 5 muaj me pare, ishte ne nje moment teper te veshtire. Megjithate, tifozi zikalter nuk zhgenjen asnjehere, dhe kane mjaftuar tre ndeshje te … Read More

Gazzetta – Inter, ke fituar derbyn e pare. Ja pse…

19/07/2013, 10:25 |

Lojtaret e medhenj shkojne tek kampionatet e tjere, por tifozet e Interit vazhdojne te tregojne te gjithe dashurine e tyre ne drejtim te skuadres te tyre dhe e tregojne me teserat e abonimit ne stadium deri tani.