Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

toure

Gazzetta – Toure, marveshje me Interin. Po pritet vetem…

22/06/2016, 10:39 |

Edhe pse ne ne javet e fundit duket se eshte futur ne harrese, ne realitet Yaya Toure mbetet mesfushori ne majen e listes se deshirave te Roberto Mancinit.

Per kete eshte e bindur Gazzetta dello SportRead More

Inter, dite te rendesishme per Candrevan: do te provohet sulmi final! Toure, zikalterit jane ne pritje te…

21/06/2016, 0:56 |

Flitet per merkaton e Interit ne studiot e Sky Sport me ekspertin Gianluca Di Marzio qe jep te rejat e fundit, ne vecanti per Candreva dhe Toure.

Interi eshte ne presing te forte per lojtarin e Lazios dhe ditet … Read More

Lamela do të mbetet një ëndërr? Toure? Nuk është e thjeshtë. Ausilio…

18/06/2016, 10:17 |

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, është kthyer nga misioni i tij në Angli, me disa qartësi. Mbi të gjitha, Ausilio ka kuptuar se është e vështirë të arrihet tek Erik Lamela sepse Tottenham kërkon një shumë shumë … Read More

Inter, eshte zgjedhur lojtari i dyte ekstrakomunitar: Mancini ka vendosur!

13/06/2016, 9:21 |

Vendi i pare ekstrakomunitar u zu nga Caner Erkin. Tjetri, i fundit i disponueshem do te zihet nga nxenesi i Mancinit i kerkuar me aq shume ngulm nga ky i fundit qe prej ardhjes tek Interi. 

Read More

Gazzetta – Ekstrakomunitaret, mbetet vetem nje vend: Ja te gjithe lojtaret qe mund te vijne!

11/06/2016, 9:34 |

Me marveshjen Hotor (Ganezi, i cili u mor me parameter zero nga Milani, dhe keshtu u transferua nga Italia ne Itali dhe u huazua tek Atletico Lisbona ne kampionatin B portugez per gjashte muaj. E keshtu, ne skadencen … Read More

Gazzetta dello Sport – Toure dhe Candreva: te dy kane thene ‘po’! Por Ausilio…

10/06/2016, 8:23 |

Yaya Touré dhe Antonio Candreva kane thene po!

Keshtu shkruhet sot ne numrin e perditshem te gazetes Italiane ‘La Gazzetta dello Sport’ e cila shpjegon se lojtaret kane thene tashme ‘po’ per Interin, por Piero Ausilio duhet … Read More

Gazzetta – Toure deshiron te rikthehet te punoje me Mancinin

09/06/2016, 8:26 |

Ne mendjen e Mancinit ka qene dhe mbetet Yaya Toure. 

La Gazzetta dello Sport konfirmon zerat qe i shikon serisht teknikun dhe lojtarin sebashku, por kesaj radhe tek Interi.

“Per te arritur tek transferimi … Read More

Inter, Toure gjithmone e me afer. Rroga? Suning e ka zgjidhjen…

08/06/2016, 13:25 |

Mediat ne Itali flasin gjithmone e me shume per ardhjen tek Interi te Yaya Toure, qe kaq shume i pelqen Roberto Mancinit. 

Yaya Toure eshte gjithmone e me afer. City ka garantuar agjentit te tij, Dimitri … Read More

Drejtuesit jane bindur: Mancini do kete Toure ne skuader! Ja cfare sjell e si do luaje me Banega

04/06/2016, 11:06 |

Yaya Touré po afrohet me hapa te medha tek Interi.

Kete gje e shkruan Corriere dello Sport dhe shpjegon si Mancini ka bindur drejtuesit qe ti plotesojne deshiren per te pasur lojtarin nga Bregu i Fildishte … Read More

Nje Toure per Mancinin: Ja formula qe do te perdoret per te ardhur tek Interi!

03/06/2016, 9:50 |

Tekniku i Interit, Roberto Mancini ka nje njeri fiks ne mendjen e tij per lojtarin e ardhshem te merkatos zikalter: Ai quhet Yaya Toure. 

Lojtari i Manchester City eshte baza qe Interi deshiron te rinise rrugen … Read More

Mancini i ka kerkuar Suning 4 lojtare big dhe do i blehen: Ja cilet! Toure…

02/06/2016, 9:08 |

Dhurata e pare e Suning per popullin zikalter mund te jete Alex Teixeira, natyrisht ne huazim.

Ai eshte blere 50 milione euro, eshte brazilian dhe natyrisht ekstrakomunitar. Mancinit i pelqen shume. Por objektivi i pare eshte … Read More

Inter, ‘goditja’ e madhe do te ndodhe ne mesfushe: Ja 4 emrat e mundshem

01/06/2016, 9:40 |

Ne kete merkato vere, ndjesia eshte se do te behet nje goditje shume e madhe ekonomike ne mesfushe. 

Gjetja e rolit specifik qe kerkohet eshte gjeja me e komplikuar e stafit te merkatos zikalter. Roberto ManciniRead More

Brozovic: 35 milione arsye per ta shitur. Ai do i beje vend…

31/05/2016, 9:45 |

Ajo ndaj Sassuolos mund te kete qene ndeshja e fundit e Marcelo Brozovic me bluzen e Interit. 

Mesfushori kroat ka nje kontrate deri ne 2020 dhe nje rroge mjaft te ulet prej 1,2 milione euro por … Read More

Yaya Toure, Zabaleta dhe Mangala: Do te jete nje InterCity?

27/05/2016, 9:58 |

Inter ben (ose do te provoje te beje) pazar ne Manchester, me sakte tek City.

Sipas Tuttosport, Mancini ka kerkuar 3-4 lojtare te nivelit te larte per te kerkuar te arrije podin ne vitin e ardhshem: … Read More