Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

UdineseInter

Cambiasso: “Interi sot ka bere cfare ka dashur. Rafinha? Shihet nga cila shkolle vjen. Lazio…”

06/05/2018, 23:53 |

I ftuar ne studiot e Sky Calcio Club, Esteban Cambiasso thote se Roma tashme e ka te sigurt vendin ne Champions kurse per vendin e katert do te luftohet deri ne fund.

“Lazio dhe Inter do e luajne deri ne … Read More

Inter beson, Brozo tregon rrugen: “Dy fitore dhe jemi ne Champions!”

06/05/2018, 21:09 |

Dy asiste sot per te shkurtuar ne dy pike diferencen me vendin e katert.

Nje Brozovic me epik se kurre ai qe po udheheq skuadren ne mesfushe ne keto ndeshje duke i dhene gjalleri tere skuadres, por jo vetem.

Read More

VIDEO – Te gjithe golat dhe rastet e Udinese-Inter 0-4! Super Rafinha, cfare goli ka shenuar!

06/05/2018, 20:47 |

Ka qene nje Inter fantastik ai qe u pa ne fushen e Dacia Arena ne Udine ku zikalterit kane dominuar ne cdo minute te saj. 

Interi, edhe pse rrezikoi ne nje rast kur ishte ne avantazh kur Kevin Lasagnas ju … Read More

SONDAZH – Votoni lojtarin me te mire te Interit ndaj Udineses: plot 7 lojtare ne gare

06/05/2018, 17:55 |

Interi ka arritur te fitoje ne transferten e Dacia Park ne Udine ndaj Udineses me rezultatin 0-4 nje ndeshje e cila ne leter ishte teper e veshtire.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme per javen e 36 te Serie A … Read More

Borja Valero: “Pergjigjje e rendesishme pas Juves. Tani t’i fitojme te gjitha, pastaj…”

06/05/2018, 14:57 |

Duke folur per Sky Sport menjehere pas perfundimit te Udinese-Inter, Borja Valero eshte shprehur keshtu per ndeshjen ne te cilen edhe ka shenuar golin e dyte me Interin.

“Duhet te ishim te perqendruar dhe te jepnim nje pergjigjje te rendesishme … Read More

NOTAT – Rafinha zemra zikalter, Ranocchia hero i rastit. Brozovic nje maestro! Candreva…

06/05/2018, 14:52 |

Interi ka fituar dhe bindur ne fushen e veshtire te Udines me rezultatin e thelle 0-4.

Golat per zikalterit u shenuan nga Ranocchia, Rafinha, Icardi dhe Borja Valero.

Ndeshja e sotshme ka qene e dominuar totalisht nga Interi e cila … Read More

Inter, Udinese sjell fat per Icardi dhe Perisic: gola, assiste dhe rekord!

05/05/2018, 20:25 |

Neser eshte koha qe te luhet Udinese-Inter, ndeshje e vlefshme per xhiron e 36-te te kampionatit italian.

Dhe neser ne fushe do te zbresin si Ivan Perisic ashtu edhe Mauro Icardi. Dy lojtaret me te dalluar te Interit ne sulm, te gatshem … Read More

Udinese-Inter, Spalletti grumbullon 19 lojtare: ne dispozicion vetem tre mesfushore!

05/05/2018, 16:57 |

Jane 19 lojtaret e grumbulluar nga Luciano Spalletti per Udinese-Inter.

Zikalterit do te luajne neser ne transferten e Udines nga ora 12:30 ne xhiron e 36-te te kampionatit italian ne Dacia Arena.

Ne listen e te grumbulluarve nuk bejne … Read More

Spalletti: “Tre fitore dhe do te jemi ne Champions. Santon? Nuk ka faje. E ardhmja ime…”

05/05/2018, 16:32 |

Ne Suning Training Centre rikthehet tradita per konferencen per shtyp para ndeshjes se kampionatit, kete here kunder Udineses. Keto jane fjalet e mister Spallettit:

Si do te riniseni pasi shkuat afer permbysjes me Juven dhe duke qene larg objektivit? “Eshte … Read More

Udinese-Inter, formacioni i mundshem: Borja dhe Brozo ne mes, Santon-Dalbert…

04/05/2018, 23:33 |

Nje fitore ne Udine per te lene pas shpine humbjen e pamerituar ne minutat e fundit kunder Juventus.

Inter ka vetem nje rezultat ne kete ndeshje, Spalletti e di dhe ne keto dite ka punuar shume me lojtaret.

Objektivi … Read More

Udinese 2-3 Inter, Maicon: “Ishim nje grup i forte, vuajtem por fituam. Kujtoj qe…”

03/05/2018, 19:23 |

Inter te dielen do te luaj ne Udine ne nje ndeshje te rendesishme per Champions League.

Per mikrofonat e InterTV, Maicon kujton nje ndeshje me friulianet, ate te 2010 te fituar 2-3 nga zikalterit edhe fale nje goli te tij.

Read More

Sky Sport – Udinese-Inter, Santon favorit per te zevendesuar D’Ambrosion

03/05/2018, 18:19 |

Luciano Spalletti duket se ka pak dyshime per te zgjedhur formacionin titullar kunder Udineses.

Me Roberto Gagliardinin e lenduar (po synohet rekuperimi per Lazio-Inter) dhe dyshen e skualifikuar D’Ambrosio-Vecino atehere duket se 11-shja startuese qe do te luaj ne transferten … Read More

Udinese-Inter: arbitron Mazzoleni. Nderkohe Orsato denohet nga federata me…

03/05/2018, 15:41 |

Do te jete Paolo Mazzoleni ai qe do te drejtoj Udinese-Inter, ndeshje ne program per te dielen nga ora 12:30.

Arbitri bergamask do te asistohet nga Giallatini dhe Costanzo ndersa ne VAR do te jete Piero Giacomelli. Asistent i VAR … Read More

Dhimbje koke per Spallettin: Interi ne transferten e Udines me tre mungesa teper te rendesishme!

02/05/2018, 10:03 |

Tashme duhet lene sa me shpejt pas kraheve humbja e pesuar ndaj Juventusit e cila ka ngritur nje stuhi te vertete kritikash per skuadren torineze per menyren se si ata fituan. 

Por zikalter jane ende ne gare per nje vend … Read More