Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

UEFA

Interi ne Wolfsburg: TRE motive per te pasur besim

11/03/2015, 19:09 |

Tre motive te mira qe Interi duhet te kete besim ne prag te ndeshjes se neserme kunder Wolfsburg ne transferte. Motivi i pare i perket pikerisht karakteristikave te zikalterve, ne gjendje te shprehin me mire lojen e tyre ne transferte, … Read More

Fassone: “Uefa? Nuk jemi te shqetesuar, e njohim mire situaten. Tani…”

05/03/2015, 20:59 |

Drejtori gjeneral i Interit, Marco Fassone, ka folur ne mikrofonat e SkySports24 per ceshtjen Parma por edhe per pritjen e denimit nga ana e Uefas per Interin. Keto kane qene fjalte e tij: “Nuk e kemi kuptuar akoma … Read More

FPF – Interi pret sanksionin: Ja te gjitha hipotezat por ka nje me te mundeshme se te tjerat…

14/02/2015, 23:21 |

Interi pret sanksionin e UEFA-s per mos respektim te plote te rregullave te Fair Play Financiar.

Klubi zikalter do te takoje organin maksimal europian ne Nyon te Zvicres perseri dhe do te jape llogari per merkaton … Read More

FPF, Uefa ka vendosur denimin: Ja kush do te jete sanksioni per Interin!

10/02/2015, 23:03 |

Inter ka nje llogari te hapur me Uefan.

Emisaret e saj kane vleresuar llogarite e klubit dhe kane qene edhe ne zyrat e Interit ne Corso Vittorio Emanuele per te vleresuar projektin pese vjecar te prezantuar … Read More

Renditja e UEFA: I pari eshte Reali, Interi ne ngjitje afer Juves…

07/11/2014, 16:36 |

Website zyrtar i UEFA-s ka publikuar sot renditjen per klube, pikerisht pas perballjeve Europiane ne EuropaLeague dhe ChampionsLeague. Real Madrid eshte ne krye te ketij klasifikimi, ne vend te dyte eshte Barcelona dhe ne te tretin Bayern.

Inter-UEFA, sapo mbaroi takimi ne Nyon: Zgjati dy ore e gjysem. Ne fund Thohir dhe Platini…

07/11/2014, 15:07 |

Ka perfunduar pas pothuajse dy ore e gjysem takimi ne Nyon ndermjet presidentit te Interit Erick Thohir, i cili i eshte pergjigjur auditit te komisionit disiplinor te UEFA-s, sebashku me CEO e Interit, Bolingbroke, me CFO Williamson dhe … Read More

FairPlayFinanciar, ja tre denimet qe rrezikon Interi: Nese nuk aplikohet…

06/11/2014, 16:29 |

Nje pyetje te tille e kane bere shume tifoze te Interit dhe jo vetem keto dite: Cfare rrezikon Interi neser ne Nyon te Zvicres? Cfare denimi mund ti jepet zikalterve nga komisioni disiplinor i UEFA-s?

Duhet … Read More

Te premten sfide vs UEFA: Inter i plote ne Nyon. Alarm i kuq! Shifra shqetesuese. Inter rrezikon shume…

04/11/2014, 15:56 |

Interi duket se nuk do te luaje vetem te enjten ne France ndaj Saint Etienne, por do te luaje edhe ne Nyon te premten, ku Interi do te pergjigjet perpara UEFA-s.

Ndoshta eshte kjo ‘ndeshja’ me … Read More

Thohir te enjten debuton ne transferte? Por takimi kyc do te zhvillohet ne Nyon te premten…

03/11/2014, 15:11 |

Sipas asaj qe thuhet nga Corriere dello Sport, Erick Thohir mund te jete ne tribune te enjten per te ndjekur ndeshjen e Europa League ndermjet Saint-Etienne dhe Interit. Nese kjo gje do te ndodhe, do te jete transferta … Read More

ZYRTARE – Interi nen hetim nga UEFA per shkelje te FairPlayFinanciar. Zikalterit sebashku…

25/09/2014, 20:13 |

Uefa ka hapur nje hetim te hollesishem per nje shkelje te mundeshme te Fair Play Financiar per shtate klube Euripiane: AS Monaco FC, AS Roma, Beşiktaş JK, FC Internazionale Milano, FC Krasnodar, Liverpool FC e Sporting Lisbona.

Njoftimi i Stjarnan: ndeshja kunder Inter do luhet me heret…

08/08/2014, 23:48 |

Ndeshja e transfertes se play-off ne Europa League nuk do te luhet me 21 gusht por me 20 gusht.

Kjo eshte ajo qe vjen nga Islanda, vendi i Stjarnan, klubi me te cilin Interi do … Read More

Renditja e UEFA-s per klube: Inter, sado dobet qe eshte, perseri ndodhet siper Juves dhe Milanit…

10/06/2013, 22:39 |

Ne futboll ndodh qe te kesh nje sezon ashtu-keshtu, ndodh qe te renditesh ne vendin e gjashte, me pas ne te nentin, por dy sezone si i dobet nuk mund te fshijne nje domonim disa vjecar. 

Po flasim … Read More