Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

vida

CdS – Dybala, tashmë aty është Mancini: strategjia e Interit

27/04/2015, 8:09 |

Roberto Mancini edhe njëherë lëviz personalisht. Dje pasdite, në fakt, trajneri i Interit ishte në Tardini të Parmës, ku ndoqi ndeshjen e Parmës kundër Palermos. Nga të vëzhguarit, sigurisht, që është sulmuesi argjentinas Paulo Dybala, por jo vetëm. … Read More

SKY – Merkato e Inter, 5 blerje te medha: objektivat

24/04/2015, 18:33 |

Merkato verore e Inter mund te permblidhet me kete formule: blerja e 5 lojtareve te shquar dhe disa operacione me te vogla.

Eshte i bindur Luca Marchett, gazetar i Sky qe parashikon nje merkato te nxehte per zikalterit, sidomos … Read More

Di Marzio: “Jovetic, kjo eshte strategjia zikalter. Vida e Handanovic…”

22/04/2015, 23:54 |

Gianluca Di Marzio nga stadiumi ‘Louis II’ i Monacos ka folur per merkaton e Interit ne lidhje me Sky. Keto jane fjalet e ekspertit italian:

“Sa i perket Jovetic zikalterit jane duke menduar per nje huazim me … Read More

Inter ne Ukraine per Vida. Rinovimi i Icardit…

17/04/2015, 20:22 |

Inter prezent ne garen per Domagoj Vida, mbrojtes i klasit ’89 qe luan per Dinamo Kiev. Sic raporton Gazzetta TV, ne fakt, me rastin e ndeshjes se Europa League mes klubit ukrainas dhe Fiorentinas nje vezhgues zikalter ka qene i … Read More

Inter-Pedro, kontakt. Vida dhe Dragovic per mbrojtjen…

30/03/2015, 21:09 |

Merkato nuk pushon kurre dhe vazhdon prape, me disa klube qe synojne te planifikojne projektin e skuadres se tyre per sezonin e ardhshem. Dhe rasti i Inter qe mendon qe tani per mbrojtjen, prioritet i identifikuar nga dirigjenca … Read More

TS – Mbrojtja, afrimet dhe lamtumirat: emrat e revolucionit.

26/03/2015, 12:02 |

Mbrojtja, do të ketë revolucion! Nuk ka dyshime për Tuttosport, do të ketë ndryshime të mëdha nga Mancini në repartin i cili ka mbetur prapa, i cili përfundoi shpesh në tavolinën e fajtorit këtë sezon. “Tashmë vec është transferuar … Read More

SKY – Dragovic, kerkese shume e larte. Benalouane, Atalanta thote jo. Vida…

31/01/2015, 1:10 |

Inter dhe Roma kane treguar interes per Dragovic, por kerkesa eshte shume e larte. Kete tregon Ganluca Di Marzio tek Sky Sport.

Sot kane vazhduar kontaktet per Vida, por eshte nje tratative e veshtire sepse kerkesat nga Dinamo … Read More

Inter, presing i forte per Domagoj Vida: zhvillimet e fundit

30/01/2015, 21:26 |

Tejkalim, dhe kunder-tejkalim.

Inter shqyrton merkaton ne kerkim te mbrojtesit ideal qe mund te permiresoj skuadren e Mancinit, dhe ne oret e fundit emri i Vida kthehet ne mode. Inter – qe ka arritur akordin me Samp per Duncan … Read More

Pedulla: “Rhodolfo ne stand-by, provohet per Vida. Syte tek Luis Neto…”

30/01/2015, 14:58 |

Te reja ne frontn e mbrojtjes nga gazetar Alfredo Pedulla:

“Per Rhodolfo tani jane kushtet, Gremio eshte hapur, por Inter deshiron te pres. Pse? Thjesht sepse do te bej nje tentatve te fundit per Vda. Ky i … Read More

SKY – Rhodolfo, Gremio deshiron ta shes. Vida…

29/01/2015, 0:22 |

Vazhdon te shtrohet pyetja Rhodolfo nga studiot e Sky Sport.

Shoqeria zikalter ka ofruar nje huazim me te drejte blerje, por Gremio deshiron ta shes menjehere, pa huazim. Dhe sipas transmetuesit satelitor tani klubi brazilian duket i bindur … Read More

Spikat nje emer i ri per mbrojtjen e Inter, Domagoj Vida! Zikalterit punojne per huazimin…

29/01/2015, 0:03 |

“Inter ka kerkuar Rhodolfon, por ne huazim dhe nuk jane kushtet qe Gremio te pranoj per momentin. Pista Rhodolfo tani per tani eshte e ftohte por braziliani mbetet nje kanditat per tu mos perjashtuar totalisht. Lista e mbrojtjes … Read More