Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

wallace

Gazzetta: me te miret dhe me te dobetit e Serise A. Tre zikalter marrin pjese…

18/11/2013, 17:17 |

Pas 12 ndeshjesh, Gazzetta dello Sport ka analizuar impaktin pozitiv dhe negativ te lojtareve te impenjuar ne Serine A. Nga njera ane lojtaret me te mire, dhe nga ana tjeter ata qe nuk kane arritur nivelet e larta. … Read More

Gazzetta: “Wallace ka habitur Mazzarrin, Interi kerkon qe ta bleje plotesisht kartonin e tij”.

12/10/2013, 13:14 |

Nese vleresimi do behej ne baze te minutave qe ka luajtur, do te thuhej: “e pabesueshme”. Por ashtu sic futbolli nuk eshte i perbere vetem nga ndeshjet e se dieles, por edhe nga testet e vazhdueshme javore, atehere … Read More

Shenja te Wallace ne Appiano. Ka akoma per te punuar, por per tifozet…

08/09/2013, 1:42 |

Ajo e Wallace ka qene nje telenovele per merkaton zikalter, braziliani erdhi i huazuar nga Chelsea, por tratativa dukej sikur nuk do te behej asnjeher per probleme burokratike dhe ceshtja e menyres se si do te vinte tek … Read More

Wallace: “Mendoj vetem per Interin. E ardhmja nuk varet nga une! Tani jam i gatshem…”

29/08/2013, 15:54 |

Dita e prezantimit per te sapoardhurin Wallace, perforcimi i krahut te djathte per Interin i ardhur nga Chelsea disa dite me pare ne huazim. Ai sot u prezantua zyrtarisht ne Appiano Gentile pak minuta me pare perpara shtypit … Read More

Mazzarri per merkaton: “Rolandon e njoh mire, kurse Wallace dhe Eto’o…”

15/08/2013, 19:41 |

Nuk tregon kurre detaje per merkaton. E konsideron nje argument per te cilin duhet te flasin vetem drejtuesit e Interit. Ne intervisten e bere sot per Corriere dello Sport, Walter Mazzarri ka folur per blerjet e reja zikalter: … Read More

Gazzetta – Wallace nuk perjashton Islan, qe do te vendoste ne merkato…”

13/08/2013, 10:22 |

Inter po punon ne merkato per te rregulluar krahun e djathte. Wallace, prej dje, eshte praktikisht nje lojtar i Interit. Pas ardhjes te tij ne Milano, sot ne mengjes do te beje vizitat mjekesore dhe pastaj do te … Read More

Kesaj radhe mbyllet me te vertete: Wallace po udheton drejt Milanos! Neser ai…

12/08/2013, 22:27 |

“Wallace eshte i Interit, me ne fund erdhem ne finish. Lojtari do te vije sot gjate oreve te vona ne Milano qe ti nenshtrrohet vizitave mjekesore dhe te filloje aventuren e tij tek Interi. Pas testeve do te … Read More

Wallace, ja arsyeja qe Interi zgjati kaq shume nje transferim te cilin e kishte ne xhep…

12/08/2013, 15:39 |

Sipas mediave Italiane, pas nje jave tratativash, sot ka ardhur rruga e lire per kalimin e Wallace tek Interi. Braziliani do te transferohet tek Interi nga Chelsea ne nje huazim te thjeshte, por nese gjithcka do te shkonte … Read More

Sky – Osvaldo, Wallace dhe Taider: Ja te gjithe te rejat!

12/08/2013, 14:30 |

Vijne te reja direkt nga SkySport per merkaton zikalter. Ne kundershtim me cfare eshte thene deri tani, sot nuk ka asnje takim me Bolognen per Taider.

Te pakten kete gje zbulon Alessandro Sugoni. “Wallace, ne fakt … Read More

Sky – Wallace, vizitat mjekesore do ti beje gjate javes. Rolando do te rikthehet ne Portugali per…

10/08/2013, 16:26 |

Vizitat mjekesore jane te programuara per javen qe vjen, si dhe huazim per nje sezon per te. Po flasim per Wallace qe do te vije ne Milano e do ti bashkohet Interit sepse marveshja tashme eshte zhbllokuar.

Rolando i cili … Read More

Sky – Tratativa zhbllokohet. Wallace do te vije ne huazim tek Interi. Tani…

09/08/2013, 18:01 |

Gjithcka me ne fund ka perfunduar. Sipas asaj qe thote Matteo Barzaghi ne lidhje direkte me SkySport24, operacioni Wallace mund te quhet i mbyllur.

Ne keto momente ka ardhur zgjidhja e te gjithe gjerave burokratike qe … Read More

Onofri: “Wallace me kujton Maicon, Wellington me i mire se Inler. Ne rast se vijne te dy eshte nje levizje e shkelqyer”

07/08/2013, 12:15 |

Claudio Onofri, ish trajner dhe nje ekspert i madh i merkatos te futbollit amerikano-jugore, paraqet nje raport per Wallace dhe Wellington, dy objektiva braziliane te Interit: “Ne rast se i marrin te dy do te bejne nje levizje te … Read More

Sky – Mbrojtesi i krahut te djathte, nese deshton Wallace, Interi do te hidhet ne sulm per…

06/08/2013, 23:49 |

Interi vazhdon te punoje per Wallace te Chelseas si mbrojtes se krahut te djathte per sezonin e ri. Por zikalterit do te insistojne per te derisa te futet e drejta e blerjes ne kontraten e lojtarit. Nese Blute … Read More