Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

wellington

Corriere – Nese qendron Guarin, duhet te interesohen per nje mesfushor: vemendja perhere mbi Wellington dhe Parolo.

12/01/2014, 11:41 |

Andrea Ranocchia duket se eshte lojtari kryesor qe do te lere Interin. Sipas asaj qe shkruan Corriere dello Sport, nese mbrojtesi azzurro leviz drejt Borussia Dortmund dhe Fredy Guarin qendron, Interi mund te investoje mbi nje mesfushor dhe … Read More

Gazzetta – Fernando, Nainggolan dhe Wellington: Mazzarri…

12/10/2013, 11:39 |

“Po ne mesfushe? Eshte Fernando? Eshte Wellington? Eshte Nainggolan?” Gazzetta dello Sport nuk harron objektivin per mesfushen dhe analizon tre situatat e merkatos me te nxehta. “I pari, ne skadence ne qershor 2014, eshte nje mundesi e rendesishme dhe … Read More

Kapitulli mesfushor qendror. Te rejat per Wellington dhe Taider.

17/08/2013, 22:57 |

WELLINGTON – Duket sikur ka deshtuar, te pakten keshtu thuhet, tratative per Wellington, mesfushor i Sao Paulo, te cilin Interi e kishte kerkuar ne huazim me detyrim blerjeje ne baze te numrit te paraqitjeve me fanellen zikalter. Por … Read More

Onofri: “Wallace me kujton Maicon, Wellington me i mire se Inler. Ne rast se vijne te dy eshte nje levizje e shkelqyer”

07/08/2013, 12:15 |

Claudio Onofri, ish trajner dhe nje ekspert i madh i merkatos te futbollit amerikano-jugore, paraqet nje raport per Wallace dhe Wellington, dy objektiva braziliane te Interit: “Ne rast se i marrin te dy do te bejne nje levizje te … Read More

SKY – Taider eshte prioriteti per mesfushen, por Wellington…

06/08/2013, 14:16 |

Per momentin eshte ne avantazh Saphir Taider, per karakteristikat e tij teknike konsiderohet lojtari me i vlefshem per Mazzarrin ne krahasim me Wellington. Por per te dy nuk eshte e thene te jene alternativa te njeri tjetrit, prandaj … Read More

Wallace dhe nje lojtar tjeter krahu, Taider dhe Wellington… Interi leviz keshtu..

04/08/2013, 17:50 |

Jane ore te nxehta per merkaton e Interit. Neser do te jete dita e Wallace, i cili po vjen ne huazim te thjeshte nga Chelsea. Shpresa e zikalterve eshte qe te mundin te ridiskutojne marreveshjen gjate vitit. Por … Read More

Gazzetta – Merkatoja interiste, ja cfare po ndodh keto dite

03/08/2013, 11:13 |

Wellington deshiron Interin. E ka konfirmuar te enjten e shkuar, duke uruar qe tratativa te mbyllet shpejt dhe ne menyre pozitive. Gazzetta dello Sport permbledh keshtu levizjet mbi merkaton interiste per mesfushen. Wellington paraqet sigurisht opsionin e pare: … Read More

SKY – Inter, Wallace dhe Wellington, mungojne vetem detajet. Gjithcka e bere.

02/08/2013, 19:22 |

Ja ku jemi. Sipas Gianluca Di Marzio, ekspertit te merkatos te Sky, Inter dhe Wallace jane nje hap larg: mungon vetem zyrtarizimi. Drejtuesit zikalter kane definuar operacionin dhe kane ngelur vetem detajet burokratike. Formula e transferimit eshta ajo … Read More

SKY – Wallace, Chelsea mohon te drejten e blerjes. Ndersa Wellington, Taider dhe Botta..

02/08/2013, 14:57 |

Nga studiot e Sky vijne te rejat me te fundit per merkaton zikaleter. Dje, me rastin e miqesores mes tyre, Inter dhe Chelsea jane kthyer te flasin per Wallace, me Blues qe kane thene jo te drejtes te … Read More

Wellington del hapur: “Enderroj Interin, dua te bej historine si…”

01/08/2013, 23:30 |

Wellington nuk pret tjeter vec se Interin. Kete ka treguar vete lojtari ne mikrofonat e Luca Tommasini per Sky Sport, ne nje interviste te bere pas ndeshjes me Milanin. Mesfushori ka thene: “Endrra ime eshte te luaj tek … Read More

SKY – Wellington eshte i bllokuar, por Interi pret sepse…

31/07/2013, 19:16 |

Interi praktikisht ka ne dore mesfushorin brazilian Wellington Aparecido Martins. Tentativa e pare e klubit zikalter tek Sao Paulo nuk ka qene nga me te mirat, pasi klubi brazilian kerkonte 12 milion euro. Por lojtari ka refuzuar cfaredo … Read More

Gazzetta – Sulmi i fundit per Islan. Punohet per mesfushen…

29/07/2013, 9:47 |

Java qe sapo filloi sot mund te rezultoje decizive ne frontin e lojtarit te krahut te djathte. Koha po kalon, Mazzarrit i nevojitet nje lojtar, prandaj duhet bere dicka.

Sipas Gazzetta dello Sport, sot do te … Read More

Gazzetta: Shume shpejt nje oferte per Taider. Neser mbyllet per Longo?

28/07/2013, 10:55 |

Objektivi Taider. Sipas asaj qe raporton Gazzetta dello Sport, Interi eshte i interesuar te beje nje goditje ne merkato duke marre mesfushorin e Bolognas, vleresimi i te cilit per momentin eshte shume i ekzagjeruar (flitet per 20 milion). … Read More

Corriere – Interi pas gjurmeve te Luiz Gustavo. Vleresimi i tij…

27/07/2013, 10:43 |

Tanime eshte e njohur deshira e Interit per te blere nje mesfushor qendror per te sistemuar problemet ne mesfushe. Pasi eshte e veshtire te merret Nainggolan, sipas Corriere dello Sport, alternativa e nivelit te pare eshte gati. Behet … Read More