Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

wolfsburg

Gazzetta – Rodriguez deshiron Interin: po negociohet me Wolfsburg!

14/02/2017, 12:14 |

“Dje agjentet e Ricardo Rodriguez kane bere nje vizite ne Milano per te takuar Ausilion”.

Kete gje e konfirmon La Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem e cila shkruan se zviceriani eshte … Read More

TMW – Ricardo Rodriguez ka thene ‘po’: deshiron vetem Interin!

07/02/2017, 13:08 |

Ricardo Rodriguez eshte gjithmone e me afer Interit.

Mbrojtesi i majte ka vendosur te ndryshoje skuader ne qershorin e ardhshem dhe ka zgjedhur keshtu zikalterit. Rodriguez ne fakt ka refuzuar me pare PSG dhe Arsenal dhe … Read More

Inter, Ricardo Rodriguez futet ne gare dhe parakalon Darmian dhe Criscito: ka hapje nga Wolfsburg…

04/01/2017, 11:35 |

Ricardo Rodriguez futet ne gare si nje kandidature e forte per krahun e majte. Jo me nje nga marshimet e tij klasike, por ne preferencat e Interit per sa i perket nje perforcimi te mundshem ne ate rol, ku … Read More

Inter, rikthehet ne mode emri i Ricardo Rodriguez per krahun e majte: sfide me Milanin!

12/11/2016, 12:52 |

Edhe pse heret, per merkaton e Interit dhe Milanin ka nisur te flitet qe tani.

Dy skuadrat jane ato me aktivet ne merkato dhe ne janar, sipas asaj qe thote Gianluca Di Marzio, do te kete … Read More

Mancini në konferencë: “Mund t’i jepnim kuptim sezonit. Nga sot…”

20/03/2015, 11:29 |

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes, trajneri i Interit, Roberto Mancini, ka komentuar kështu rezultatin 1-2 në favor të Wolfsburgut, gjithashtu, ai shpjegoi se cfarë situate do ta sjell tani eliminimi nga Europa League. Ja fjalët e tij … Read More

Zanetti: “Nesër kundër Wolfsburgut mjafton ta mbarojmë 1-0 pjesën e parë. Më kujtohet Strasburgu…”

18/03/2015, 11:39 |

Interi e di sesi bëhet. Ka aq shumë përmbysje evropiane të shkaktuara nga zikaltërit, që nesër i thërret edhe një detyrë tjetër: përmbysja e rezultatit 1-3 në favor të Wolfsburgut në mënyrë që të kualifikohen në një të … Read More

GdS – Hernanes titullar: ja zgjedhjet e Mancinit.

18/03/2015, 11:12 |

La Gazzetta dello Sport parashikon zgjedhjet e Roberto Mancinit në prag të ndeshjes së nesërme kundër Wolfsburgut. “Përpara Carrizos, Ranocchia, Juan Jesus dhe Santon, dyshimi është në mes të D’Ambrosios dhe Campagnaros. Pastaj hyhet në vorbull. Nëse Kovacic shkon në … Read More

Moratti: “Wolfsburgu nuk na frikëson, fundamentalë Palacio-Icardi dhe tifozët. Besoj! Mancini, Guarin dhe Shaq…”

17/03/2015, 10:43 |

Kthehet të flasë Massimo Moratti dhe e bën për Gazzetta dello Sport, duke e bërë të ditur dëshirën për të përmbysur rezultatin 3-1 në shtëpinë e Wolfsburgut. Një përmbysje është e mundshme, sipas ish-pronarit zikaltër.

“Interi mund ta … Read More

GdS – Palacio dhe Icardi janë të vetmit që japin siguri.

16/03/2015, 13:45 |

Icardi “assist-man” dhe Palacio “goleador”: kanë ndryshuar rolet dhe jo vetëm dje në mbrëmje, për dy sulmuesit zikaltër. “Palacio në shtatë ndeshjet e fundit ka shënuar gjashtë gola (deri me 15 shkurt ishte i ndalur në kuotën e … Read More

TS – Ankthi Shaqiri, rrezikon për Wolfsburgun. Për Dodon…

16/03/2015, 12:33 |

Frikë në shtëpinë e Interit pas lëndimit që i ndodhi dje gjatë ndeshjes Inter – Cesena Xherdan Shaqirit. Mesfushori ofansiv zviceran ka ndjerë dhimbje në kofshën e tij të majtë dhe menjëherë ka kërkuar zëvendësimin. Ashtu sic shkruan Tuttosport, … Read More

Zanetti: “Cesena, ndeshje që duhet fituar në mënyrë që të përgatitemi për Wolfsburgun. Në Evropë mund t’ia dalim, të gjithë të bashkuar: besojmë”

14/03/2015, 19:46 |

Në mes të kampionatit dhe Europa League, zëvendës presidenti i Interit Javier Adelmar Zanetti, ka folur për mikrofonët e InterChannel, ku ka diskutuar për dy ndeshjet e ardhshme, ajo që do të zhvillohet nesër kundër Cesenas, dhe mbi të … Read More

Mancini skuadrës: “Të besojmë, mund të bëhet”.

14/03/2015, 12:11 |

Roberto Mancini beson në rimëkëmbjen. Edhe pse rezultati është i rëndë 3-1 në shtëpinë e Wolfsburg, trajneri zikaltër është i bindur që skuadra e tij ka të gjitha mundësitë për të provuar përmbysjen e rezultatit, duke luajtur kështu mundësinë e fundit … Read More

GdS – Inter, film tashmë i parë. Mancini bën dy gabime.

13/03/2015, 10:31 |

“Një film tashmë i parë. Sepse ky Inter ose luan një ndeshje të madhe ose zhytet si një lëvozhg arre në Atlantik”. Kështu shkruan La Gazzetta dello Sport në edicionin e saj “online”. “Edhe në Wolfsburg zikaltërit zhvillojnë një pjesë … Read More

Ranocchia: “Cfarë mëkati, por kemi edhe 90 minuta”.

12/03/2015, 21:05 |

“Mëkat, kemi shënuar një gol dhe në ndeshjen e kthimit duhet ta bëjmë të peshojë: kemi akoma 90 minuta kohë për t’u kualifikuar”. Kështu kapiteni i Interit Andrea Ranocchia e përfundoi deklaratën e tij për Mediaset Premium menjëherë … Read More