Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

xherdan

Rishikim, Sampdoria – Inter: Jashtë apo brenda. Mancini ndoshta e ka mundësinë e fundit për Evropën. Shaqiri është, por edhe Brozovic.

22/03/2015, 10:30 |

Jashtë Europa League, jashtë Kupës së Italisë dhe një distancë e konsiderueshme nga vendi i tretë. Interit nuk i mbetet asgjë tjetër pos të tentoj ta përmbyll pozitivisht këtë sezon dhe të mundohet ta arrijë vendin e gjashtë, … Read More

Moratti: “Wolfsburgu nuk na frikëson, fundamentalë Palacio-Icardi dhe tifozët. Besoj! Mancini, Guarin dhe Shaq…”

17/03/2015, 10:43 |

Kthehet të flasë Massimo Moratti dhe e bën për Gazzetta dello Sport, duke e bërë të ditur dëshirën për të përmbysur rezultatin 3-1 në shtëpinë e Wolfsburgut. Një përmbysje është e mundshme, sipas ish-pronarit zikaltër.

“Interi mund ta … Read More

TS – Ankthi Shaqiri, rrezikon për Wolfsburgun. Për Dodon…

16/03/2015, 12:33 |

Frikë në shtëpinë e Interit pas lëndimit që i ndodhi dje gjatë ndeshjes Inter – Cesena Xherdan Shaqirit. Mesfushori ofansiv zviceran ka ndjerë dhimbje në kofshën e tij të majtë dhe menjëherë ka kërkuar zëvendësimin. Ashtu sic shkruan Tuttosport, … Read More

GdS – Shaqiri fundamental. Më mirë në të djathtë.

09/03/2015, 11:29 |

Mancini në ndërkohë duket se e ka gjetur balancin e rrethit me Shaqirin e lirë që të lëviz në të gjithë në pjesën e kundërshtarit pas Icardit dhe Palacios në rreshtimin 4-3-1-2″. E përditshmja Gazzetta dello Sport, e … Read More

Shaqiri: “Shumë kontakte, por Mancini më bindi. Tifozëve ju premtoj…”

07/03/2015, 12:26 |

Një intervistë e gjatë e dhënë për Gazzetta dello Sport nga ana e Xherdan Shaqirit, sulmuesi i cili arriti nga Bayern Munich në Janar mirëpo që shumë shpejt u shëndërrua në idhullin e mbështetësve të Interit.

Read More

GdS – Shaqiri dhe Guarin fundamentalë: ja motivet.

04/03/2015, 12:01 |

Gazzetta dello Sport i ngrit në qiell Fredy Guarin dhe Xherdan Shaqirin, duke i përshkruar, njërin si prezent në çdo cep të fushës ndërsa tjetrin si esencial. “Guarin ka arritur kuotën e gjashtë golave: të gjithë me peshë. Shaqiri në ndërkohë … Read More