Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

yaya toure

Mancini: “Suning i rendesishem, Inter meriton lojtaret e medhenje. Lojtar si Toure ne Itali nuk ka. Juve…”

14/07/2016, 14:20 |

Drejtperdrejt nga Brunico, trajneri zikalter Roberto Mancini ka dhene nje interviste per mikrofonat e Premium Sport. Fjalet e para te tij jane per ate qe ka ndodhur ne Puglia:

“Dua te dergoj nje perqafim nga te gjithe ne … Read More

Inter, eshte Witsel alternativa e Toure: ja sa kushton. Pengesa eshte…

24/06/2016, 10:17 |

Eshte Witsel alternativa e Yaya Toure per mesfushen e Interit.

Kete lajm e jep kete mengjes Corriere dello Sport: “Per momentin duket se klubi zikalter eshte informuar mbi situaten e lojtarit, ose ndoshta ka nje mundesi … Read More

SportItalia – Zanetti ka bindur Ansaldin. Mesfusha, prioritet Toure por Interi mban te nxehte edhe pisten…

13/06/2016, 23:33 |

 Sic raportohet nga Alfredo Pedulla te SportItalia, Interi eshte me te vertete nje hap larg Cristian Ansaldi

Kjo fal punes se Javier Zanettit, klubi zikalter duket qe ka arritur te marre ‘PO’-ne e lojtarit, qe deshiron … Read More

SportItalia – Inter, Toure te do! Sa i perket Teixera dhe Ramires…

11/06/2016, 0:18 |

Gjate emisionit “Lo sai che” te SportItalia, Alfredo Pedulla ka sqaruar qendrimin e Interit sa i perket ceshtjes lidhur me vendin e fundit per ekstrakomunitar:

“Kur flitet per ekstrakomunitaret ne merkaton e Interit, flitet per thashetheme te pabaza. … Read More

Presing per Gabriel Jesus, por Mancini deshiron Touren. Per te ardhur te Interi…

08/06/2016, 23:40 |

Inter e ndjek Gabriel Jesus prej dy vitesh me ane te shefit te vezhguesve Mirabelli. Me pare vlente 506 milione, tani shifra eshte rritur ne 25. Braziliani i ri, ashtu si Teixeira, eshte ekstrakomunitar dhe Mancini ka bere … Read More

Inter, nga City asist per Toure: mund te arrij gratis! Pelqehet edhe Teixeira! Tre zikalter ne shenjester te Jiangsu…

06/06/2016, 23:49 |

Lamtumira e Massimo Morattit dhe kalimi i shumices se aksioneve te grupi kinez Suning, dita e djeshme ka qene historike per Interin.

Ardhja e investuesve kinez do te kete ndikim edhe ne merkato, edhe pse fillimisht pronaret … Read More

Laudisa: “Mancinit do t’i blihet Toure. Candreva? Me shume mundesi vjen! Eshte afer edhe…”

06/06/2016, 20:42 |

Tani, pas blerjes se shumices se aksioneve te Interit nga Suning, si ndryshojne planet e merkatos zikalter?

Provon ta shpjegoj, gjate rubrikes ‘Il mercato in un minuto’ te Gazzetta.it, gazetari, Carlo Laudisa: “Mancinit do t’i blihet Toure, dhe … Read More

Të paprekshmit janë pesë, Mancini ka qenë i qartë. Në hyrje vetëm profile me kualitet dhe eksperiencë.

09/05/2016, 8:08 |

Janë pesë të paprekshëm për Roberto Mancinin, i cili për ta rikthyer Interin në majë nuk mendon të heqë dorë nga Miranda, Kondogbia, Brozovic, Perisic dhe Icardi. Shkruan sot Gazzetta dello Sport, sipas të cilës trajneri zikaltër, tashmë … Read More

CdS – Brozovic dhe Melo largohen nga Inter? Objektivi eshte…

14/04/2016, 12:36 |

Objektivi eshte Biglia, opsioni me i mundshem eshte Soriano ndersa endrra mbetet Yaya Toure, por te gjitha keto mundesi do te varen nga largimet. Corriere dello Sport ka vendosur ne krye te listes emrin e Marcelo Brozovic, i … Read More

Laudisa: “Toure te Inter? Kete here mund te behet!”

10/04/2016, 15:45 |

I ftuar ne studiot e NovaStadio, eksperti i merkatos se Gazzetta dello Sport, Carlo Laudisa ka shprehur nje siguri rreth te ardhmes se Yaya Toure, mesfushorit te Manchester City:

Roberto Mancini e do akoma shume, dhe jam i bindur … Read More

Toure, goodbye Manchester City. Agjenti: “Klubi nuk ben asgje! Do te negociojme me te tjeret”

30/03/2016, 17:18 |

Ultimatumi ka skaduar, Yaya Toure behet gati per t’u larguar nga Manchester City.

Oferta329ou8 per rinovim qe pretendohej nga agjenti brenda Pashkeve nuk ka ardhur, keshtu mesfushori do te negocioj menjehere me klube tjera. Kete njofton Dimitri Seluk, … Read More

Sky – Toure dhe Icardi prioritet per Mancinin. Pastaj…

25/05/2015, 22:31 |

Nuk te shesim as per 100 milione euro“! Keto jane fjalet qe City i ka thene Toures ne oret e fundit. Te rejat e fundit nga Anglia rrezikojne te shkaterrojne planet e Mancinit. Sic raportohet nga i derguari … Read More

Toure, kontakt Inter-City. Lojtari do te takohet me udheheqesit…

25/05/2015, 21:20 |

Fjalet e agjentit Dimitri Seluk mbi te ardhmen e Yaya Toure kishin ngrire tifozet e Inter: “Yaya nuk do te ndryshoj fanelle, City e konsideron shume te rendesishem”, ishin deklaratat e agjentit te mesfushorit per Sky Sports.

Sky – Deklaratat e agjentit te Toure? Vetem nje loje. Lojtari…

25/05/2015, 18:46 |

Agjenti i Yaya Toure ka folur per te ardhmen e klientit te tij duke shpjeguar qe mund te mos largohet nga City sepse eshte nje lojtar shume i rendesishem per klubin e Manchester.

Mirepo tek Sky … Read More