Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 21, 2019

Scroll to top

Top

zanetti

Cambiasso: “Rinovimi? Pune 5-minutshe. Moratti themelor per Interin

13/07/2013, 0:41 |

I nderhyre ne mikrofonat e SportMediaset, Esteban Cambiasso vendos te mos tregoje shume per ardhjen e teknikut te ri Walter Mazzarri: “Nuk flas kurre per trainera, sepse cdo gje qe them merret ndryshe. Une e di shume mire … Read More

Zanetti: “Kam folur me Mazzarrin. Samuel, Palacio, Milito…”

12/07/2013, 19:19 |

Javier Zanetti flet per gjithcka. Kapiteni zikalter ne keto dite eshte ne Argjentine dhe po rekuperohet nga demtimi qe i ka ndodhur ne fund te prillit. Do i bashkohet skuadres ne Amerike, per turneun qe do te zhvillohet … Read More

Zanetti: “Ja kur mund te rikthehem. Edhe femijet e mi…”

11/07/2013, 0:08 |

Javier Zanetti po ben nxemjen. Kapiteni i Interit, i cili sot per here te pare ne keto 18 vjet nuk ishte prezent ne diten e pare te grumbullimit parsezonal, flet per demtimin e tij dhe jep nje date … Read More

Zanetti: “Inter, kthehem shpejt. Icardi super, Mazzarri me personalitet, Thohir…”

08/07/2013, 11:07 |

Javier Zanetti flet per gjithcka. Kapiteni zikalter ka dhene nje interviste ne 360° per Gazzetta dello Sport ne diten kur skuadra do te kthehet ne Appiano per te filluar pregatitjen per sezonin e ri, i pari pa te, … Read More

Zanetti: “Inter nuk ka cmim. Ndjehem ne shtepi. Shoket me te forte…”

07/07/2013, 21:39 |

Interi nuk ka cmim“, fjala e kapitenit, Javier Zanetti. I marre nga Banfield ne Argjentine, ne veren e vitit 1995, traktori zikalter nuk e ka hequr me asnjehere fanellen zikalter: “Sezoni i ardhshem do te jete ai me numrin … Read More

Zanetti: “Pasioni im per makinat, kuzhinen, muziken. Ju tregoj gjithcka…”

06/07/2013, 12:13 |

Interviste e gjate e kapitenit Javier Zanetti ne numrin e sotem te revistes “AM”, ne pritje te rifutjes te tij ne fushe pas demtimit. Nje profil i jetes private te kampionit argjentinas, pasionet e tij, makinat qe preferon … Read More

Zanetti: “Shume fytyra te reja, Inter duhet te kthehet te jete Inter”

29/06/2013, 10:24 |

Javier Zanetti eshte kthyer per disa dite ne Argjentine per te kaluar pushimet me familjen e tij. Sapo ka zbritur nga avioni, kapiteni i Interit eshte pyetur mbi rekuperimin dhe shume tema te tjera:

Jam ketu … Read More

Kapiteni ne fushe para nentorit?

21/06/2013, 13:05 |

Vjen nga Corriere della Sera nje lajm i shkelqyer per Interin: Javier Zanetti mund te shkurtoje shume kohen e rekuperimit. Pas keputjes te tendines se Akilit, rikuperimi po ecen shume mire, aq sa pas vetem 7 javesh, kapiteni … Read More

Pupi dhe Inter-i i ri: “Belfodil-Icardi mund te japin shume. Mazzarri…”

21/06/2013, 12:22 |

Ne bordin e Navigator of the Seas, Javier Zanetti ka dhene nje interviste me Roberto Scarpini-n per Inter Channel. Ne fjalet e tij, ka dhene nje mesazh per trajnerin e ri Walter Mazzarri: «Me te kam folur, eshte nje … Read More

Zanetti: “Moratti do beje nje Inter kompetitiv. Cassano dhe Belfodil…”

19/06/2013, 18:52 |

I nderhyre ne mikrofonat e Sky Sport, direkt nga anija me tifozet zikalter, ku sot u bashkua edhe ai, Javier Zanetti ka lene keto deklarata: “Po po, une jam ne anije. Ka shume tifoze dhe shume entuziazem, jam … Read More

Zanetti rikthehet… te kendoje! Shume shpejt nje kenge me nje kengetar Napoletan…

14/06/2013, 17:38 |

Demtimi po e mban jashte fushave, por Javier Zanetti nuk mund te rrije dot ne nje vend. Sipas asaj qe shkruan sot La Gazzetta dello Sport, kapiteni zikalter dhe kengetari shume i njohur Napoletan, Gigi D’Alessio po regjistrojne … Read More

ZANETTI DHE INTER: Krenaria e qendrimit bashke. Deklarata e Kapitenit.

12/06/2013, 12:14 |

Me kenaqesi dhe krenari, FC Internazionale komunikon se ka rinovuar per nje vit kontraten e Javier Zanettit.

Keto jane deklaratat e para te kapitenit zikalter ne linje telefonike per inter.it: “Para se gjithash dua te falenderoj … Read More

Sky – Per nje Stankovic qe do te largohet, dy te senatore te tjere do te rinovojne

11/06/2013, 19:38 |

Sipas Sky Sport 24, ne reportazhin e pak minutave me pare, konfirmohet se Dejan Stankovic do te largohet, por sipas medias Italiane dy senatore te tjere te Interit do te rinovojne kontraten me zikalterit.

Dejan Stankovic sic eshte perfolur keto … Read More

Sky – Takim Branca-Moratti. Ekipi, dy rinovime, blerjet dhe sulmuesi…

11/06/2013, 19:32 |

Direkt nga Sky Sport 24, Matteo Barzaghi komunikon per nje takim ne zyrat e Interit mes Branca, Ausilio dhe Moratti. Nje takim merkatoje qe ka zgjatur rreth 1 ore, ku eshte folur per skuadren qe do te marre … Read More