Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

zenga

VIDEO – Ja super karikimi qe i beri Walter Zenga skuadres se tij perpara pjeses se dyte!

13/05/2018, 20:41 |

Interi dje deshtoi perpara 70.000 tifozeve te saj ne San Siro, duke pesuar nje humbje zhgenjyese ndaj Sassuolos. 

Zikatlerit dje humben me rezultatin 1-2 kur te gjithe prisnin nje fitore te tyre.

Ajo qe pritej te ishte nje feste, u … Read More

Zenga: “Favore ndaj Inter? Mendoj per Crotonen. Nuk do te jete e lehte per Lazion qe…”

13/05/2018, 14:36 |

Dhe tani i gjithe Interi ben tifo per Crotonen qe te mbaj gjalle akoma shpresat per Champions.

“Duam te mbyllim gjithcka ne kete ndeshje te fundit ne shtepi por e dime qe Lazio eshte nje skuader e madhe. Jane te … Read More

Fati qe ben ‘shaka te hidhur’: Interit do i duhet te beje tifozllik per Chievon ndaj Zenges. Ja motivi!

02/05/2018, 12:36 |

Interi, pas humbjes me Juventusin nuk e ka me vete ne dore fatin e saj per Champions League. 

Pikerisht per kete motiv, tashme pervec se te fitohet ndaj Udineses dhe Sassuolos, zikalterit do te duhet te shpresojne edhe qe Roma … Read More

Zenga: “Ok rivalitati ndaj Milanit, por te sharat ndaj mamase qe me ka vdekur…”

09/01/2018, 12:29 |

“Si ndihem nga sjellja e Milanistave ne stadium ndaj meje? Shikoni, une jam Interist, se kam mohuar ndonjehere e do te jem gjithmone i tille. Nuk prisja ndonje tufe me lule nderkohe qe rikthehem ketu ndaj Milanit, dhe … Read More

Zenga: “Tifoze, ndihmoni Mazzarrin. Champions eshte skudeto e tij. Inter, ndiq Atletikon: Mungon…”

02/10/2014, 13:12 |

Jemi ne fillim te sezonit dhe Interi po kalon nje moment te veshtire pas humbjes se shemtuar brenda ne San Siro ndaj Cagliarit. Ai qe ka folur per Interin eshte pikerisht legjenda e portes se Interit Walter Zenga. … Read More

11 Fantastiket e Kombetares Italiane: Me te fortet e te gjitha koherave! Natyrisht Interistet…

26/06/2014, 16:42 |

Boterori mbaroi per Italianet dhe tani pritet te nise nje cikel i ri per azurret. Formacioni i ri duhet te jete i guximshem, te kete talent dhe shpirt skuadre. Por nese tekniku i ardhshem Italian do te perdorte … Read More

Zenga: “Enderr e realizuar: do te drejtoj Interin! Trapatoni eshte i vetmi qe…”

28/04/2014, 19:29 |

Walter Zenga, i cili sot ka ditelindjen, ka folur ne Inter Channel:

Derby – “Milani nuk ka qene i lehte per tu perballur ne vitet kur luaja une? As Interi. Ishin kohe te tjera, kishte vetem tre te huaj ne … Read More