Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

zhang

Kryebashkiaku i Milanos: “Pa ofendim, por Interi ka pronare me solide se Milan. Ja pse e them kete…”

31/05/2018, 23:42 |

“Pa ofendime, por shihet edhe te faktet, Interi ka nje pronesi me solide kurse Milani eshte ne nje situate objektivisht me te veshtire”.

Keto jane fjalet e kryebashkiakut te Milano, Giuseppe Sala, kur ka folur rreth pronareve kinez te skuadrave … Read More

Gazzetta – Inter, ja cfare ndodh ne rast mos kualifikimi ne Champions. Ata qe rrezikojne me shume…

30/04/2018, 17:21 |

Tre ndeshjet e fundit te Milanos zikalter duket se do te jene teper te rendesishme sepse te gjithe do te jene ne provim: drejtuesit, Luciano Spalletti por edhe vete lojtaret. 

Sipas asaj qe shkruan sot La Gazzetta dello Sport dhe … Read More

Dreke tjeter ndermjet Steven Zhang dhe presidentit te Atalantes: Ja per cfare eshte folur! Ne tavoline…

13/04/2018, 11:05 |

Zikalterit vazhdojne te bisedojne nga afer me Atalanten prej disa javesh tashme dhe takimet e Steven Zhang kane qene te shpeshta me presidentin e Atalantes, Percassi.

Raportet e mira ndermjet dy klubeve nuk jane me nje mister, ashtu sic nuk … Read More

E FUNDIT, flet Steven Zhang: “Ky konfuzion qe po tentojne te krijojne rreth Interit, nuk do arrije dot…”

29/03/2018, 17:10 |

Jane dite te nxehta ne shtepine Inter. 

Walter Sabatini ka dhene doreheqjen nga roli i tij drejtues i anes teknike te Suning Sports dhe tifozet kane filluar te kete dyshimet e para per qellimet e Suning per te vazhduar punen … Read More

Suning largohet nga Interi? Grupi kinez komunikate per shtyp: “Keto jane zera qe…”

29/03/2018, 11:27 |

Nga shtypi kinez vjen nje deklarate e gjigandit aziatik per qellimet e tyre tek Interi dhe zerat per nje shitje te mundeshme.

Largimi i Capellos dhe me pas ai i Sabatinit ka bere qe te flitet shume ne Itali per … Read More

Ashtu si vitin e kaluar, Zhang Jr do te injoroje perseri Li

03/03/2018, 11:27 |

Familja Zhang ne Kine gezon nje reputacion shume te mire, jane te njohur ne te gjithe vendin me ane te superfuqise se tyre Suning, por gezojne respektin si te njerezve te thjeshte por edhe te qeverise kineze.

Zhang Senior, eshte … Read More

“Ja 20 gjerat, te pa publikuara, qe ka bere Zhang Jindong ne vetem nje vit tek Interi.”

30/03/2017, 17:20 |

Fabrizio Biasin, gazetari i Libero i ka dedikuar nje artikull ne kendin e tij “Sensi i Golit” Interit dhe Zhang Jindong, pronari i Suning qe perpara dy ditesh sapo ka mbushur 54 vjec.

Ne kete artikull … Read More

Gazzetta – Pioli dhe Ausilio sot i bejne nje vizite Zhang: Nje udhetim qe ka shume kuptime…

28/12/2016, 10:31 |

Ausilio dhe tranjeri zikalter do te rikthehen ne Itali te shtunen ne mengjes, pak pas grumbullimit te fundvitit qe do filloje te premten dhe do te drejtohet nga bashkepunetoret e Piolit.

Ata ndodhen ne Nanjing te … Read More

Sky – Ja cfare pritet te ndodhe sot tek asambleja e aksionereve te Interit. Gjate konferences…

28/10/2016, 10:28 |

Silvia Vallini ne lidhje direkte me Sky Sport, ka folur per asamblene e aksionereve te Interit e cila do te filloje rreth ores 10:30 dhe ka zbuluar se cfare pritet te ndodhe sot.

Pika me kryesore … Read More

Fair Play Financiar: Zhang ne mesin e shtatorit do te takoje UEFA-n. Suning deshiron…

05/09/2016, 10:15 |

Giovani Gardini, sebashku me Zanettin, do te jene ne keto dite te ftuar ne Gjeneve per te perfaqesuar Interin ne punet e ECA (Federata e Klubeve Europiane).

Ne kete takim nuk eshte parashikuar asnje bashkebisedim me … Read More

TS – Derby kinez: Nga njera ane para dhe surpriza, nga tjetra nuk i bejne dot 15 milione bashke!

27/08/2016, 10:02 |

Nuk eshte qellimi te krijohet polemike, por Tuttosport propozon nje paralelizem ndermjet dy grupeve kineze qe kane blere Interin dhe Milanin.

“Derby kinez i Milanos eshte ndezur. E mesa duket, per momentin, njera skuader eshte ne … Read More

Gazzetta – Ja cfare deshiron Mancini nga drejtuesit e Interit

19/07/2016, 9:56 |

Ardhja e Angelo Greguccit si zevendes-tranjer eshte sigurisht nje sinjal i forte per sa i perket qendrimit te Roberto Mancinit ne pankinen zikalter.

“Klubi zikalter ndihet i qete sepse ne mes ka nje kontrate qe skadon … Read More

Mancini, decizive takimet me Thohir dhe Zhang: Gati 3 blerje per te shmangur ‘thyerjen’…

18/07/2016, 9:39 |

Ne keto dy jave ne USA, zikalterit do te kuptojne cila do te jete e ardhmja e tyre. Roberto Mancini eshte nisur shume i qeshur per ne Amerike pas takimit me CEO-n e Interit, Bolingbroke ne Riscone. Nje … Read More

Zhang: “Ja Interi i ri! Tre parime kryesore per fitimin e kampionatit…”

30/06/2016, 9:28 |

“Duhet te gjejme menyren qe Interi te arrije ne vendin e pare te Serie A, te fitoje ne Europe: vetem keshtu mund te ndertohet nje Inter qe meriton suksesin. Ky sukses i Interit mund te perfaqesoje edhe standartin … Read More