Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

zyrtare

Zyrtare – Inter, ja Candreva: kontrate deri me 2020. Do te mbaj numrin 87

03/08/2016, 18:13 |

“F.C. Internazionale eshte e lumtur te zyrtarizoj transferimin e Antonio Candreva nga Lazio”.

Nis keshtu komunikata zyrtare me te cilen klubi zikalter komunikon per transferimin e lojtarit te krahut, pas plote jave me tratativa. “Lojtari – … Read More

ZYRTARE – Cristian Ansaldi lojtar i Interit

30/07/2016, 17:18 |

Ka ardhur me ne fund edhe zyrtarizimi i transferimit te Cristian Ansaldi te Interi.

Mbrojtesi argjentinas i ishte bashkuar ekipit ne Brunico dhe kishte fluturuar me skuadren edhe drejt SHBA por zyrtarizimi i tij nuk kishte ardhur per … Read More

ZYRTARE – Dimarco lojtar i Empolit

01/07/2016, 16:17 |

Merkato ne shtepine e Interit eshte nje teme shume e nxehte. Po punohet shume ne hyrje per t’i garantuar Mancinit nje skuader sa me te mire por ka levizje edhe dalje. Si zakonisht jane lojtaret e rinje ose … Read More

ZYRTARE – F.C. Internazionale Milano kalon ne pronesi te Suning Group!

06/06/2016, 9:48 |

Nanjing, 06 Qershor 2016 –  F.C. Internazionale dhe Suning Holdings Group zyrtarizojne me kenaqesi marveshjen historike te nje bashkpunimi strategjik. Suning Holdings Group ka blere me sukses shumicen e aksioneve te Interit, nje nga klubeve me te medha ne bote … Read More

ZYRTARE – Erkin lojtar i Interit

01/06/2016, 15:44 |

Caner Erkin eshte zikalter.

Mbrojtesi turk eshte nje lojtar i ri i Interit. Per ate nje kontrate tre vjecare duke nisur nga 1 korriku 2016.

MILANO – Caner Erkin eshte nje lojtar i ri i Interit. … Read More

ZYRTARE – Interi dhe Pirelli nenshkruajne kontrate te re per pese vitet e ardhshme.

17/02/2016, 17:59 |

F.C. Internazionale dhe Pirelli konfrmojne se jane ne fazen e finalizimit te marveshjes per zgjatjen e kontrates se partneritetit.

Marveshja do te jete shumevjecare dhe do te zgjase plot 5 vjet e do te perfshije nje … Read More

ZYRTARE – Rene Krhin kalon tek Cordoba!

30/01/2015, 17:28 |

Cordoba dhe Interi kane arritur marveshjen per shitjen e Rene Krhin tek klubi Cordobesista ne huazim te thjeshte deri ne fund te sezonit.

Krhin nuk arriti ne asnje moment te perfshihej ne skemat e Mazzarrit dhe … Read More

ZYRTARE – Brozovic lojtar i Interit!

26/01/2015, 20:07 |

Marcelo Brozovic eshte nje lojtar i Inter. F.C. Internazionale komunikon se ka vene nen kontrate mesfushorin kroat, viti i lindjes ’92, qe do te vij tek zikalterit me formulen e huazimit dy-vjecar me obligim blerje.”

Ky eshte … Read More

ZYRTARE – Empoli njofton: “Kemi marr Bianchettin.”

09/08/2014, 0:05 |

Eshte ne bashkpronesi mes Hellas Verones dhe Interit dhe kete vit do te luaj ne Empoli si huazim.

Vjen komunikata zyrtare nga skuadra e udhehequr nga Sarri: “Empoli F.C. komunikon se ka blere ne menyre te … Read More

Zyrtare – Inter ne SHBA: lista e te grumbulluarve

23/07/2014, 10:10 |

FC Internazionale Milano ka komunikuar listen e te grumbulluarve qe do te marin pjese ne turneun amerikan me rastin e turneut prestigjoz nderkombetar Guinness Champions Cup.

Me poshte lista zyrtare:

PORTIERE: Samir Handanovic, Juan Pablo Carrizo, … Read More

ZYRTARE – Hamebus M’Vila: Eshte lojtar i Interit. Prezantimi do te behet…

15/07/2014, 22:29 |

“Tashme eshte zyrtare. Yann M’Vila eshte nje lojtar i Interit. Lojtari do te prezantohet te shtunen ne zyren per shtyp te Interit ne Pinzolo”.

Me keto fjale ne accountin zyrtar te Interit ne Twitter jepet zyrtarizimi … Read More

ZYRTARE – Simone Benedetti tek Cagliari!

09/07/2014, 18:10 |

Kishte dite qe thuhej se transferimi i tij tek Cagliari Calcio ishte i sigurte dhe se e kerkonte me ngulm tranjeri i ri i Ishullorve Zeman dhe duket se tashme gjithcka ka mbaruar dhe eshte zyrtarizuar: Simone Benedetti … Read More

ZYRTARE – Alessandro Capello kalon tek Cagliari me titull perfundimtar!

02/07/2014, 14:13 |

Alessandro Capello eshte zyrtarisht nje lojtar i Cagliarit.

Lojtari i ri Italian i blere me 20 qershor nga Bologna pas aventures tek Primavera e Interit ne te cilen shenoi 8 gola ne 20 ndeshje, diten … Read More

ZYRTARE – Adama Fofana tek Interi. Por transferimi i tij…

02/07/2014, 13:58 |

Sot Interi ka zyrtarizuar blerjen e nje lojtari nga Bregu i Fildishte. Ai eshte i datelindjes 1989, quhet Adama Fofana dhe ne dy vitet e shkuara ka levizur sa ne Greqi e sa ne Lituani.

Blerja … Read More