Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

280 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Taider: “I lumtur per hapesirat tek Interi. Me vjen qe shikoj Belfodil ne kombetare”.

Taider: “I lumtur per hapesirat tek Interi. Me vjen qe shikoj Belfodil ne kombetare”.
Ardis
  • On 11/11/2013, 12:50

Sapo ka mberritur ne Algjeri ne shoqerine e Ishak Belfodil, Saphir Taider ka leshuar nje interviste ne mikrofonat e gazetes sportive Competition, ku ka folur ne vecanti per ndeshjen e ardhshme te kombetares algjeriane kunder Burkina Faso-s, qe vlen per kualifikimin ne Boterorin 2014. Taider ka pranuar qe ka ardhur ne top forme per kete ndeshje, fale edhe ndeshjeve te luajtura me Interin: “Ndjehem shume mire, kam gjetur mjaftueshem hapesira dhe jam i lumtur. Fizikisht ndihem ne forme, edhe pse tani duhet te pergatisim gjithcka sa me mire per ndeshjen me 19”.

Nje fjale edhe per shokun Belfodil, i kthyer ne listen e te grumbulluarve te Vahid Halihodzic“Jemi te lumtur qe e gjejme midis nesh. Edhe ai eshte i lumtur, dhe do te jape maksimumin si gjithmone. Eshte nje xholi ekstra, jam te lumtur qe eshte ne grup”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.