Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 2, 2022

Scroll to top

Top

911 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Taider: “Tek Interi mbas shume sakrificash, dua ta nderoj bluzen e Interit. Mazzarri dhe…”.

Taider: “Tek Interi mbas shume sakrificash, dua ta nderoj bluzen e Interit. Mazzarri dhe…”.
Ardis
  • On 19/09/2013, 12:01

Fillojme me impaktin e nje “Meazza” i tejmbushur si ne rastet e Inter-Juventus, intervista qe Taider ka leshuar ne perfundim te stervitjes mbasdite ne mikrofonat e Sky Sport 24“Ishte shume bukur, kemi qene te kenaqur me paraqitjen tone, por tashme kjo ndeshje ka mbaruar dhe duhet te shikojme perpara, ne ndeshjen tjeter, tek Sassuolo. Nje privilegj te jesh tek Interi qe ne moshen 21 vjec? Kam punuar shume per te arritur, por tashme eshte e nevojshme qe te rritesh cdo dite. Kam pasur mundesine te vi tek Interi dhe ju premtoj se do te permisohem cdo dite me shume”.

TRAJNERI – Mbi raportin me Walter Mazzarri“E dime te gjithe se cfare kerkon nga lojtaret, eshte nje trajner i cili ka bere me pare mire ne Itali dhe ne e ndjekim per vazhduar keshtu. Cfare do te thote Interi per mua? Cdo here qe zbresim ne fushe kerkojme qe ta nderojme kete bluze”.

RRITEM, MESOJ – Nga Bologna tek Inter, nga Pioli tek Mazzarri dhe mbase nje rol dhe nje loje ndryshe: “Ne realitet nuk jane shume, ai me kerkonte te mbroja dhe te hidhesha ne sulm sapo te kisha mundesine. Duhet te rritem ne shume gjera, jam i ri dhe ne kete sens nuk kam limite. Trajneri ju jep keshilla se si duhet ti ndertoni raportet me mediat? Jo, ai flet shume me ne, ne nivel futbollistik dhe pertej futbollit ate human. Per ne eshte normale qe te flasesh per te gjitha me trajnerin. Nga kush jam inspiruar per modelin e flokeve? (qesh) Nga asnje… nga vetja ime”.

FJALA MAGJIKE – flitet per avantazhet dhe disavantazhet per lojtaret qe nuk luajne ne kupat europiane (“Per lojtaret te luaje ne kupat europiane eshte gjithmone e bukur sepse perballen me skuadra te medha”) dhe nese eshte e ekzagjeruar te flasim per skudeton: “Eshte vetem fillimi i kampionatit, rruga eshte shume e gjate, te shikojme ne fund. Skuadra me e forte? Jane shume ne Itali, Juventus, Milan, Napoli, Roma… jane keto, kane kampione dhe eshte mire per te gjithe sepse rrit nivellin e kompetivitetit te kampionatit”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags