Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

492 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Takim Ausilio-Ferrero: eshte folur per Mustafin

Takim Ausilio-Ferrero: eshte folur per Mustafin
Bujar Berishaj

Ne edicionin online te Tuttosport vazhdohet te flitet per pisten qe mund te sjell Shkodran Mustafin ne Milano. “Mustafi vleresohet 8 milion euro nga Sampdoria, por cmimi mund te shkoj deri ne 10 milion euro. Ne Gjermani lojtari pelqehet nga Borussia Dortmund, Schalke 04 dhe Bayer Leverkusen, kurse ne Itali nga Milan, Juventus dhe qe nga dje edhe Inter”, thote e perditshmja torineze qe me pas vazhdon:

”Per kete arsye derjtori sportive Piero Ausilio eshte takuar me presidentin e ri dorian Ferrero. Idea eshte per te eksploruar dhe per te dituar qellimet e klubit te Sampdorias, ndoshta edhe duke vene ne pjate disa te rinj: si Mbaye, Dunca, Longo dhe Laxalt. Nje shkembim i barabarte, si per Biabianyn, por per momentin kjo nuk i pelqen Sampdorias. Klubi ka si qellim te perfitoj sa me shume nga shitja e Mustafit”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.