Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,570 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Takim Inter-Kuesture, ja vendimet: Te abonuarit e Curva Nord nuk do mund…

Takim Inter-Kuesture, ja vendimet: Te abonuarit e Curva Nord nuk do mund…
Inter Club Staff

Ja te gjitha vendimet dhe strategjite qe do te adoptohen pas takimit te sotshem ne Kuesturen e Milanos, nje takim ne te cilin ishin prezent doktor Stefano Filuchi, pergjegjesi tifozerive Digos si dhe drejtuesi i GOS. Ky takim ishte i nevojshem pas mbylljes se Curva Nord nga gjykata sportive per ndeshjen Inter-Fiorentina.

TAKIMI – Takimi u be sot gjate dites ne Kuesturen e Milanos me dr. Stefano Filuchi, asistent i Presidentit zikalter dhe me pergjegjesin e skuadres se tifozeve Digos, dhe drejtuesin e grupit operativ te sigurise. Ky takim i sherbeu Interit qe te vendose strategjine qe keto ngjarje te mos perseriten me, sepse qellimi Interit ky eshte.

MESAZHET – Shoqeria, duke vazhduar te mbeshtetet tek rruga e drejtesise, ka dhene siguri te plote qe gjate ndeshjeve do te jepen shume mesazhe sensibilizuese audio dhe video qe rastet e tilla te izolohen.

VENDIMI – Kuestura e Milanos, ne fund ka vendosur duke u bazuar ne respektimin e rregullave, ne kete rast te atyre te vendosura nga gjykatesi sportiv, qe per ndeshjen e ardhshme Inter-Fiorentina, te gjithe ata qe kane abonim ne secondo anello verde (zona e Curva Nord) te mos blene dot bilete tjeter per asnje sektor tjeter te stadiumit. Si dhe ata qe kane qene prezent ne ndeshjen me Juventusin ne Curva Nord me nje bilete te thjeshte, nuk mund te blene dot bilete ne sektore te tjera ne ndeshjen ndaj Fiorentines.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.