Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

478 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Takim merkatoje ne shtepine e Inter. Nga Florenzi deri te Zappacosta e Vecino: ja detajet

Takim merkatoje ne shtepine e Inter. Nga Florenzi deri te Zappacosta e Vecino: ja detajet
Bujar Berishaj

Takim merkatoje ne shtepine e Interit kete pasdite.

Sic mesohet nga fcinternews.it, agjenti Alessandro Lucci ka qene i pranishem sot ne zyrat e Interit per te diskutuar rreth disa lojtareve.

Behet fjale per Davide Zappavosta dhe Matias Vecino. I pari nuk konsiderohet si i pashitshem nga Chelsea dhe paraqet nje opsion per krahun e djathte te mbrojtjes kurse per uruguajanin eshte diskutuar per nje rinovim deri me 2023.

Per krahun e djathte ne sfond mbeten edhe pistat qe vojne te Bereszynski i Sampdoria por edhe Vrsaljko, me Atletico Madrid qe kerkon rreth 20 milione euro per kroatin. Por kjo nuk eshte e gjitha.

fcinternews.it raporton gjithashtu se eshte folur edhe per Alessandro Florenzin e Romes qe eshte prej kohesh ne shenjestren e Interit. Lojtari eshte ne skadence kontrate ne 2019 dhe akoma nuk ka rinovuar me Romen.

Interi nuk kerkon te shpejtoj rreth mbrojtesit te krahut te djathte dhe po vezhgon me vemendje situaten rreth rinovimit ose jo te Florenzit me verdhekuqte.

Zikalterit do te ishin te gatshem te hidheshin ne sulm nese tratativat per rinovimin do te nderpriteshin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.