Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 18, 2022

Scroll to top

Top

3,863 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Takim ne Appiano: De Boer i shpjegon drejtuesve cfare nuk shkoi ne Verona. Ja cfare eshte folur…

Takim ne Appiano: De Boer i shpjegon drejtuesve cfare nuk shkoi ne Verona. Ja cfare eshte folur…
Inter Club Staff

Nje dite pas humbjes se hidhur ndaj Chievos, ne Appiano Gentile eshte zhvilluar nje takim ndermjet klubit dhe tranjerit.

De Boer, i cili ka diskutuar tema te ndryshme ne Zanettin, Gardinin dhe Ausilio, e sic konfirmon Corriere dello Sport, tekniku ka shpjeguar se cfare nuk ka shkuar ne Verona.

“Nje takim rreth nje ore: mbi te gjitha ka qene thjesht nje bashkebisedim, jo nje akt akuze – lexohet ne te perditshmen Italiane –. Ne fund te mbledhjes cfare perfundimesh kane dale? Qe humbja ne Verona ka shume arsye. Mbi te gjitha, arsye taktike, me nje formacion te provuar vetem tre here ne stervitje: direkt u pa veshtiresia e zhvillimit e manovrave, me pas lodhja ka bere te veten. De Boer ka zgjedhur mbrojtjen me tre sepse ka qene i shqetesuar per gjendjen fizike te skuadres, por keshtu si u paraqit skuadra ne fushe, ky formacion nuk do te shihet me kurre nga ana e skuadres. Tranjeri vazhdon te mbeshtese idene se problemi kryesor ka qene gjendja fizike e pergjithshme e skuadres. Ne realitet, lojtaret me ne veshtiresi kane qene ata qe kane ardhur nga Europiani dhe Kupa e Amerikes. Ne Verona ishin pese ne fushe (Miranda, Medel, Candreva, Banega dhe Eder): mbase me disa zgjedhje te tjera, humbja mund te ishte shmangur. Por tani gjithcka ka kaluar, mendjen tek Palermo per tu ringjitur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.