Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

480 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Takimi i pare Inter-agjenti i Guarin: shkohet drejt rinovimit. Kohezgjatja..

Takimi i pare Inter-agjenti i Guarin: shkohet drejt rinovimit. Kohezgjatja..
Ardi Deda

“Drejt rinovimit. Inter dhe Fredy Guarin afrohen drejt marreveshjes, kolumbiani mund te firmose se shpejti kontraten e re. Sot agjenti i Guarin, Marcelo Ferreyra, ka takuar ne Milano drejtuesit zikalter: nje takim i pare pozitiv per tiu afruar rinovimit, akoma per tu percaktuar jane detajet ekonomike. Per sa i perket kohezgjatjes, Ferreyra ka tashme marreveshjen me Interin: kontrata e re do jete deri ne 2017-en. Hapat perpara kane sjelle optimizem si per klubin ashtu dhe per Guarin, qe edhe publikisht ka bere te ditur qe deshiron te zgjase kontraten me klubin zikalter. Ne kete pike, rinovimi eshte shume afer. Duhen pritur takimet dhe kontaktet e ardhshme, ato te duhurat per te arritur tek firma”. Keshtu shprehet Gianluca Di Marzio per rinovimin e mundshem te mesfushorit kolumbian.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags