Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

717 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tani do te kerkohet qe te rekuperohen te demtuarit. Shqeteson shume Hernanes…

Tani do te kerkohet qe te rekuperohen te demtuarit. Shqeteson shume Hernanes…
Inter Club Staff

Jave e lire nga impanjimet ne mesjave e keshtu qe Mancini do te kete nje jave te tere ne dispozicion qe te riktheje skuadren ne gjendjen me te mire fizike.

Gjeja e pare ne axhende eshte rekuperimi i te demtuarve. Sipas Corriere dello Sport, do te kerkohet qe te rikthehet ne ‘kembe’ Hernanes. Braziliani ka nje shqetesim moskular tek kemba e djathte dhe Mancini ka treguar se rekuperimi i tij nuk do te jete i shpejte.

Gjithashtu edhe Nagatomo, qe eshte demtuar ne shpatull, do te mundohet qe te rikthehet qe ne ndeshjen ndaj Udineses te dielen qe vjen, por ndoshta nuk do te rrezikohet e ai do te rikthehet me Chievon.

Edhe gjendja e Vidic nuk eshte nder me te mirat. Serbi ka pasur nje problem ne gju, por qe po sherohet edhe pse Mancini shikon si dyshe titullare Ranocchia dhe Juan Jesus.

Ndersa per Jonathan, i cili eshte i demtuar qe prej dy muajsh per nje problem te rende moskular, eshte shume afer rikthimit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.