Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

803 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tani eshte detyrim te rinisemi: Mazzarri duhet te administroje 4 ndeshje ne 13 dite

Tani eshte detyrim te rinisemi: Mazzarri duhet te administroje 4 ndeshje ne 13 dite
Ardi Deda

Pasi eshte arkivuar barazimi ne Palermo, tani per Interin eshte e nje rendesie jetesore perpjekja per tu rinisur. Nje dore ne kete kuptim, mund ta jape kalendari qe paraqet dy ndeshje rradhazi brenda ne shtepi kunder Atalanta dhe Cagliari, impenjime jo te veshtira por qe, ne baze te sezonit te kaluar, ku Inter ka humbur shume pike pikerisht ne shtepi kunder skuadrave te vogla, duhet te mbajne te perqendruar grupin.

Tekniku zikalter duhet te jete i zoti, ne administrimin e organikes, perpara nderprerjes per shkak te Kombetareve, duke mare ne konsiderate edhe faktin qe pas sardeve Inter do te luaje akoma ne Meazza kunder Qarabag ne Europa League qe ndiqet me pas nga transferta e veshtire ne Firenze. Mazzarri i ka administruar gjithmone ndeshjet nje per nje, por eshte e lehte per tu menduar se qe te merkuren kunder zikalterve te Bergamos mund te programohet nje turnover. Ne pritje per te njohur kushtet e Kovacic, mund te vij, me ne fund, radha e Palacio, qe mund te luaje nga minuta e pare ne vend te njerit midis Osvaldo dhe Icardi. Duke mare ne konsiderate qe ky i fundit gjithmone ka luajtur, sot eshte ai qe ka me shume mundesi te lihet pushim. Ndryshime edhe ne mediane, ku mund te rikthehet M’Vila, ndoshta ne vend te Guarin i cili eshte shtrydhur shume ne ndeshjet e fundit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.