Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 18, 2022

Scroll to top

Top

1,470 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tare perpara ndeshjes sot: “De Vrij? Interi luajti piset, prandaj e denoi zoti dje sepse…”

Tare perpara ndeshjes sot: “De Vrij? Interi luajti piset, prandaj e denoi zoti dje sepse…”
Inter Club Staff

Pak minuta perpara se te fillonte ndeshja me Crotonen, drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka folur per mikrofonat e Premium Sport: 

“Sot eshte match-point, duam ta fitojme kete ndeshje per te kurorezuar kete sezon magjik.”

“Duhet te jemi te perqendruar sepse kete fitore djemte tane e meritojne.”

Per sa i perket De Vrij:

“Nuk ka asnje ceshtje, dikush ka dashur te luaje piset duke depizituar nje kontrate qe te shperqendroje Lazion por dje dikush atje lart i ka denuar.”

“Ne duhet te shikojme rrugen tone, nuk kemi vene kurre ne diskutim rendimentin e tij.”

“Ai deshiron te largohet nga kjo skuader ne menyren me te mire te mundshme.”

“I duhen bere komplimentet Interit per sezonin e madh pavarsisht veshtiresive.”

“Por, ai lajm vetem 10 dite perpara fundit te kampionatit dhe afer nje takimi direkt, mendoj se nuk duhej dhene.”

“Nuk e di pastaj nese ka qene Interi apo ndonje gazete, por un do te kisha bere dicka ndryshe ne kete rast.”

“Stefan ka dhene shume per Lazion keto kater vjet, meriton duartrokitje nga publiku.”

Keshtu Tare ka thene se Interin per humbjen dje e denoi ne nje fare menyre zoti, a thua se zoti se ka depozituar kontraten e De Vrij duke u treguar qesharak si asnjehere tjeter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags