Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,726 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Te gjitha rrogat e lojtareve te Inter: Vidic me i paguari, nderkohe me i ‘varferi’ eshte…

Te gjitha rrogat e lojtareve te Inter: Vidic me i paguari, nderkohe me i ‘varferi’ eshte…
Inter Club Staff

Thohir po punon per te blinduar Kovacic dhe Icardin deri ne 2019, te cilet kane nje rroge relativisht me te ulet sec marin shoket e tyre neper bote nese llogarit talentin.

Por le ti hedhim nje sy skuadres zikalter dhe rrogave te tyre: Drejtuesit e Interit bene nje strategji te shkelqyer ne kete merkato vere ku shpenzuan pak dhe sollen lojtare cilesore ne Milano. Nje gje shume pozitive kjo, duke pare borxhet qe Interi ka qe nga koha e Morattit, e te cilat Thohir do ti duhet ti paguaje.

Le te rikthehemi tek lista e pagave te lojtareve te Interit: Vidic eshte ne vendin e pare edhe pse ka te njejten rroge me Palacion, sepse ka disa bonuese lehtesisht te arritshem. Lista e pagave eshte si me poshte:

Vidic 3,2 mln
Palacio 3,2 mln
Hernanes 3,2 mln
Guarin 2,8 mln
Ranocchia 2,2 mln
Handanovic 2 mln
Osvaldo 2 mln
Medel 1,6 mln
Campagnaro 1,6 mln
Kovacic 1,5 mln
Kuzmanovic 1,5 mln
Juan Jesus 1,4 mln
Nagatomo 1,3 mln
Dodò 1,2 mln
Jonathan 1,2 mln
M’Vila 1,2 mln
D’Ambrosio 1,1 mln
Icardi 1 mln
Andreolli 1 mln
Obi 0,9 mln
Carrizo 0,7 mln
Mbaye 0,6 mln
Khrin 0,4 mln
Berni 0,2 mln
Bonazzoli 0,1 mln
Donkor 0,06 mln

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.