Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

376 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tranjeri i Belgjikes, cfare fjalesh per Lukaku: “Ekziston nje njeri te Interi qe e ka bere Romelun te…”

Tranjeri i Belgjikes, cfare fjalesh per Lukaku: “Ekziston nje njeri te Interi qe e ka bere Romelun te…”
Inter Club Staff

Romelu Lukaku vazhdon qe te marre perdore Interin e Antonio Contes, qe ne kete Inter e ka kthyer ne nje njeri kopertine.

Por jo vetem Conte i ka syte te Lukaku, sepse edhe tranjeri i Belgjikes, Roberto Martinez, eshte treguar shume i lumtur sot per The Big Rom.

Ai ka folur per La Gazzetta dello Sport, dhe ka folur per rendimentin e lojtarit, duke njohur keshtu punen e madhe qe Conte ka bere me te.

“Ai shenon si pak lojtare. Krijon dhe shenon, krijon dhe shenon, krijon dhe shenon… Ka ardhur ne Milano ne momentin perfekt.”

“Eshte bere nje lojta i kompletuar, natyrisht vetem fale Cones. Sot, ne moshen e tij, nuk ka asnje sulmues tjeter po aq te forte.”

“Kampionati? Nje enderr per Romelu. Mendoj se ka shanse te mira per kete gje per te dhe per Interin. Mund ta fitojne.”

Cfare i mungon per kapercimin perfundimtar?

“Ne te kaluaren Romelu ka pasur gjithmone potencialin per te treguar ate qe po ben ne Milano: per mua nuk eshte nje lajm.”

“Deshira e tij eshte qe te fitoje dhe te lere nje shenje. Per here te pare, eshte lojtari i vetem qe shenon ne pese derbi radhazi. I ka ndodhur Lukakut, nuk mund te jete nje rastesi.”

Ne te kaluren te Belgjika eshte folur shume per Nainggolan…

“Nuk ka pasur kurre probleme me te. Eshte nje lojtar i mire, ka talent, por une kur zgjedh me duhet te marr vendime, se ka edhe lojtare te tjere.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.