Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,761 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Te gjithe te perfshire ne projekt: kjo eshte kryevepra e vertete e Stefano Piolit. Interi…

Te gjithe te perfshire ne projekt: kjo eshte kryevepra e vertete e Stefano Piolit. Interi…
Inter Club Staff

Nder meritat e shumta te Stefano Piolit, ndoshta me e rendesishmja lind nga dicka brenda dhomave te zhveshjes.

Me kalimin e kohes ne fakt Interi eshte pare me shume skuader por edhe kush luan me pak (ose fare) arrin te ndihet i perfshire ne kauze edhe pse te dielen qendron per 90 minuta ne pankine. Nje kryeveper e vertete, jo vetem sepse ne Appiano nuk eshte asnjehere e thjeshte te drejtosh shume lojtare, e te kenaqesh te pakenaqurit. Pas eleminimit te shpejte nga Europa League dhe nga Kupa e Italise, jane reduktuar mundesite qe te behet turnover me lojtaret qe luajne me pak. Por asgje nuk ka ndryshuar, duket se prekja magjike e Piolit vazhdon dhe funksionon: askush nuk eshte i pakenaqur, ose te pakten, per hir te Interit, kane vendosur te mos jene.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags