Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

572 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Te rinj, por goleador: ja 10 sulmuesit Under 23 me te mire ne qarkullim. Eshte edhe Lautaro!

Te rinj, por goleador: ja 10 sulmuesit Under 23 me te mire ne qarkullim. Eshte edhe Lautaro!
Inter Club Staff

FourFourTwo ka stiluar nje klasifikim te vecante me bomberat me te mire qe jane me pak se 23 vjec.

Te rinj, por qe jane te mbushur plot me shprsa dhe me golin ne gjak.

Ata jane gjithmone e me  te kerkuar ne futbollin e sotshem, sulmues rrace, te rinj, por me nje uri goli te papare.

Revista angleze FourFourTwo ka stiluar nje klasifikim me goleadoret me te rinj ne bote, por duke futur ne kete klasifikim vetem sulmuesit poshte moshes 23 vjec.

Ne kete klasifikim eshte prezent edhe futbollisti i Interit qe nga sezoni i ardhshem Lautaro Martinez, por nga Serie A eshte edhe Patrick Cutrone se bashku me Patrik Schick.

Ne pod, ne fakt, eshte nje treshe lojtaresh ‘jashte serie’.

Ja klasifimimi i plote:

10 – Maxi Gomez, Celta Vigo, datelindja 14 gusht 1996

Celta de Vigo v Real Madrid - La Liga

9 – Moussa Dembele, Celtic, 12 korrik 1996.

GettyImages-926689090

8 – Santi Mina, Valencia, datelindja 7 dhjetor 1995.

Espanyol v Valencia - La Liga

7 – Patrik Schick, Roma, 24 janar 1996.

Schick 4 dic

6 – Lautaro Martinez, Racing Avellaneda, 22 gusht1997.

Lautaro Martinez esulta 20 marzo

5  –  Patrick Cutrone, Milan, 3 janar 1998.

cutrone milan inter coppa italia

4 – Marcus Rashford, Manchester United, 31 tetor 1997.

Manchester United v Burnley - Premier League

3 – Timo Werner, RB Liepzig, 6 mars 1996.

Timo Werner

Gabriel Jesus, Manchester City, 3 prill 1997

Gabriel Jesus 14 feb 7

Kylian Mbappe, Paris Saint-Germain, 20 dhjetor 1998

Mbappé 9 ott

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.