Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

466 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Telegraph ne Angli zbulon prapaskenen e madhe te veres: “Ja oferta bombastike e City per Lukaku: Interi bllokoi gjithca sepse…”

Telegraph ne Angli zbulon prapaskenen e madhe te veres: “Ja oferta bombastike e City per Lukaku: Interi bllokoi gjithca sepse…”
Inter Club Staff

Impakti i Romelu Lukaku tek Interi dhe ne kampionatin italian ka qene me te vertete i mrekullueshem qe prej dites se pare.

Ne vitin e tij te pare tek zikalterit, tekniku Atnonio Conte ka kerkuar me ngulm belgun si sulmues pasi e kishte ndjekur ate per vite me radhe.

Ne fund, zikalterit e kane blere nga Manchester United per 65 milione euro plus 10 milione euro bonuse.

Ne viti ne tij te pare tek Interi ai ka shenuar 34 gola ne 51 ndeshje. Nderkohe, ne kete sezon ai po perserit veten duke shenuar 8 gola ne 7 prezenca me zikalterit.

Interi nderkohe nuk ka menduar kurre qe te privohet nga sulmuesi i saj gjate veres, sidomos pas nje sezoni te vetem ne Milano.

Gjithesesi, ne vere, me sa duket ka pasur nje tratative shume te rendesishme nga ana e Manchester City per gjigandin e Interit.

Ata jane nisur me mision per te rikthyer Lukaku ne Premier League, dhe sipas prapaskenes se zbuluar nga Telegraph, ne fakt, Guardiola ka zgjedhur pikerisht belgun si perforcimin ideal te City ne sulm.

City ne ate kohe ka ofruar deri ne 80 milione euro, por Interi ka kerkuar menjehere shume para: ose 105 milione euro dhe mund te futemi ne trataiva, ose nuk behet gje.

E keshtu skuadra angleze eshte detyruar te terhiqet ne garen per Lukaku e ndoshta mund te rikthehen ne gare per te gjate merkatos se ardhshme.

Burimi: The Telegraph.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.