Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

765 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

The Guardian – Ja 10 lojtareve qe ju rrit vlera nga Boterori: ne liste edhe nje Interist

The Guardian – Ja 10 lojtareve qe ju rrit vlera nga Boterori: ne liste edhe nje Interist
Inter Club Staff

E perditshmja britanike The Guardian ka evidentuar 10 lojtaret qe mbi te gjitah kane impresionuar ne Boterorin Rusi 2018 por qe kane pare edhe vleren e merkatos ti rritet ndjeshem. 

Sipas tyre, paraqitjet e tyre ne fushe kane qene te mrekullueshme dhe pasoja ka qene menjhere rritje e vleres.

Perpara se te kalojme tek lista e me 10 lojtare, po vecojme fjalet qe ata kane thene per futbollistin e Interit, Ivan Perisic i cili eshte i vetmi zikalter ne kete liste dhe per hir te vertetes, i vetmi lojtar i Serie A.

“Te shikosh Perisic te luaje ne keto nivele nuk a qene dicka surprizuese por pesha e tij tek rrugetimi i Kroacise ka rritur ndjeshem vleren e tij te merkatos. Interi ferkon duart ndersa nga ana tjeter 29 vjecari kroat ka treguar se eshte nje futbollist kyc per Dalic dhe per Interin. Nese zikalterit do e shisnin, Manchester United dhe Mourinho do te ishin gati ta blinin menjehere por nese kjo gje do te ndodhe, cmimi do te jete shume me i larte se nga sa mund te ishte ne fillim te boterorit.

Nderkohe, kjo eshte lista me 10 lojtaret qe i eshte rritur me shume vlera sipas The Guardian:

1 – Eden Hazard

Image result for hazard belgium

2 – Perisic

3 – Cheryshev

Image result for cheryshev russia

4 – Maguire

Image result for maguire england

5 – Mina

Image result for mina colombia

6 – Varane

Image result for varane france

7 – Pavard

Image result for pavard france

8 – Vrsaljko

9 – Vida

10 – Meunier

Image result for munier belgium

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.