Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

765 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

The Sun – Inter, Karamoh: dribling dhe talent krijues. Ja sa eshte cmimi i tij sot!

The Sun – Inter, Karamoh: dribling dhe talent krijues. Ja sa eshte cmimi i tij sot!
Inter Club Staff

Gazeta e perditshme angleze flet per talentin francez te Interit dhe nenvizon se ka potencial per tu bere nje prej sulmuesve me te rrezikshem ne Europe.

Yann Karamoh deri perpara disa te dielash ishte lojtari me pak i perdorur nga Luciano Spalletti ne skuadren e pare. Por njehere u dergua ne fushe per nevoje (mungonte Icardi dhe Perisic dhe njehere tjeter u preferua ndaj Candreves) djaloshi u tregua shume i zoti per te treguar sa vlente por edhe per te terhequr vemendjen e shypit te huaj.

The Sun per shembull shkruan se lojtari eshte njeriu me prespektive me te madhe ne skuadren zikalter dhe se eshte ne shenjestren e Chelsea dhe Barcelones. Gazeta angleze tregon proflin e tij dhe shkruan keshtu per te: “Karamoh ka shenuar nje gol ndaj Bolognes duke nxjerre ne pah aftesite e tij te mahnitshme ne driblim dhe talentin krijues. I zoti te luaje ne te dy krahet e sulmit, por edhe si sulmues qendre. Ka nje shpejtesi mbreslenese dhe kontroll te larte te topit. I pelqejne mbrojtjet e hapura, por edhe ndaj atyre te mbyllura Italiane nuk eshte treguar aspak i keq. Me siguri qe ka potencial per tu bere nje nga sulmuesat me te rrezikshem ne Europe.”

Me pas, The Sun tregon edhe cmimin aktual te Yann Karamoh por edhe cmimin se sa mund te kushtoje ne te ardhmen. Sa?

“Aktualisht ai kuotohet rreth 28 milione euro, por interesi i disa klubeve te medha europiane per te mund te rrise ndjeshem vleren e kartonit te tij. Merkato eshte e perbere nga cmime te fryra tashme dhe cdo skuader qe do doje nje lojtar kaq te ri sa ai me nje potencial te ketij niveli, pa 35-40 milione euro, nuk do ja arrije dot kurre. Edhe pse nje shume e madhe, per Yann Karamoh duket sikur 35 milione euro perbejne nje okazion merkatoje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.