Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

441 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Theo Hernandez paralajmeron Interin: “Derby i Milanos? Do te fitojme ne. Hakimi nuk do kaloje dot nga une sepse…”

Theo Hernandez paralajmeron Interin: “Derby i Milanos? Do te fitojme ne. Hakimi nuk do kaloje dot nga une sepse…”
Inter Club Staff

Theo Hernandez nuk fshihet aspak perballe sfides ndaj Interit dhe kete gje e ka bere me dije diten e sotme.

Nderkohe qe jemi vetem nje jave larg nga ‘Derby i Maddoninnes’, mbrojtesi i krahut te majte te Milanit ka dhene nje interviste te gjate per La Gazzetta dello Sport.

Ai nder te tjera flet per sfiden ndaj Interit dhe formacionit te Contes, ku nder te tjera, shprehet shume besimplote per kete ndeshje.

“Po. Besoj te fitorja. Mund te fitojme ne. Tani kemi nje skuader te nje niveli shume te larte. Milani ka nje grup te madh, nje grup te vertete.”

“Tifozeria eshte me ne. Kemi gjithcka qe duhet per te fituar.”

“Premtime ne prag te derbit? Po, do te bej nje ne rast se arrijme Champions League: do i ngjyros floket me ngjyren kuq e zi, me stemen e Milanit.”

Nderkohe, nder temat e diskutuara, eshte edhe perballja qe ai do te kete me Achraf Hakimi. Te dy ata njihen shume mire qe nga koherat e Real Madrid dhe tani do te perballen ne krahet respektiv ne derbi.

“Une e kam pasur si shok skuadre. E di shume mire se cfare mund te beje, eshte nje lojtar i madh.”

“Por do te jap gjithcka nga vetja qe ai te mos beje asgje. Nuk do ta le te kaloje. E di se sa me vlere eshte kjo.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.