Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

464 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thierry Henry shkaterron Lukakun: “Po cfare dreqin po ndodh? Me thote dot njeri pse Chelsea…”

Thierry Henry shkaterron Lukakun: “Po cfare dreqin po ndodh? Me thote dot njeri pse Chelsea…”
Inter Club Staff

I pyetur per mikrofonat e CBS, Thierry Henry, ish-sulmues shume i njohur, ka folur per situaten e lidhur me Romelu Lukaku.

Belgu ne Champions ka qene ne stol per 90 minuta dhe ky ka qene nje vendim direkt i Thomas Tuchel.

“Qe prej fillimit fare, kur Chelsea ka vendosur te bleje nje lojtar si ai, une i kam bere nje pyetje vetes per kete blerje.”

“Kam thene: po a eshte adapt Lukaku per kete skuader? Si tranjer, kur shkon te marresh nje si Lukaku, duhet ta adaptosh me lojen qe ti ben.”

“Ose do te ndryshosh menyren se si luan, ose do te adaptohesh ti me te, duke u pershtatur sa me shume.”

“Nuk mendoja se do te kishte ndodhur. Por tani qe ndodhi, Chelsea beri nje investim shume te madh per te, mendoj se do duhet goxha kohe qe Rom te adaptohet te Chelsea.”

“Shtate topa te prekur me Palace? Edhe kjo nuk eshte aspak normale, pertej faktit nese te pelqen ose jo tranjeri.”

“Nuk duhet te ndodhe kurre. Tregon shume gjera. Duhet te punojne shume per kete gje por eshte e veshtire.”

“Do te tregohem i ndershem me ty, nuk e di si mund te ndodhe dicka e tille ne 90 minuta. Zgjidhja eshte qe te gjendet nje rruge e mesme.”

“Nese ai nuk pershtatet dhe nuk te pelqen se si luan: cfare dreqin po ndodh? Perse ke shkuar ta blesh tek Interi nese eshte keshtu?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.