Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

733 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Besim tek Mazzarri. Me Morattin akoma raporte te shkelqyera. Interi do te shkoje…”

Thohir: “Besim tek Mazzarri. Me Morattin akoma raporte te shkelqyera. Interi do te shkoje…”
Inter Club Staff

Erick Thohir ka pare ndeshjen Cesena-Inter sebashku me InterClubIndonezia dhe ka folur ne fundin e pjeses se pare per situaten ne shtepine zikalter. Ja fjalet e Presidentit nga Indonezia: “Vitin e kaluar ishte objektivi te riktheheshim ne Europa League dhe ja arritem. Kam besim tek drejtuesit, do ti le te bejne detyren e tyre dhe te drejtojne Interin drejt objektivave te vendosur. Mazzarri? Kam besim tek puna e tij.”

Thohir me pas ka folur edhe per doreheqjen e Massimo Morattit: “E respektoj vendimin e Morattit qe dha doreheqjen, por kam gjithmone raporte te shkelqyera me te dhe ashtu do te kem.”

MBI SKUADREN – “Disa lojtare jane te rinj por skuadra mendoj se eshte solide.”

MBI INICIATIVAT PER TU AFRUAR ME TIFOZET INDONEZIAN – “Tashme kemi profil zyrtar ne rrejetet sociale ne gjuhen indonezian dhe website zyrtar edhe gjithashtu ka gjuhen indoneziane. Me ane te rrjeteve sociale tifozet do te jene ne gjendje ti qendrojne afer skuadres dhe te komunikojne me lojtaret. Interi ka ne program qe te vije ne Azi vitin qe vjen.”

CHAMPIONS LEAGUE – “E thashe, objektivi yne i pare kete sezon eshte te cojme Interin tek kater ekipet e para. Por nuk eshte e pamundur qe te ndryshojme objektivin sepse nuk eshte aq e pamundur qe te hyjme ne Champions League. Interi hyn ne Champions nese fiton Europa League? Sigurisht, mbetemi optimist mbi faktin qe Interi mund ta arrije kete objektiv.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.