Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

505 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Champions nje enderr, por Serie A eshte e komplikuar. Objektivi eshte te permiresohemi. Kovacic dhe Icardi, se shpejti rinovimet”

Thohir: “Champions nje enderr, por Serie A eshte e komplikuar. Objektivi eshte te permiresohemi. Kovacic dhe Icardi, se shpejti rinovimet”
Bujar Berishaj

Erick Thohir flet ne mikrofonat e Mediaset Premium pak para fillimit te ndeshjes Inter-Atalanta ne San Siro.

Nis nga finalja e Champions League 2015-16 qe do te luhet ne San Siro, sa eshte e rendesishme qe Interi te kualifikohet? “Mendoj se nese luajme do te ishte nje enderr qe behet realitet. Besoj se kemi kontruktuar nje skuader te mire. Objektivi yne eshte qe te bejme me mire sesa vendi i peste, veshtire te thuhet nese skudeto ose Championsi. Kampionati italian eshte gjithmone i komplikuar.”

Mbi diferencen e rezultateve mes shtepise dhe transfertes:

“Inter eshte nje skuader e forte dhe duhet te kerkoj gjithmone qe te fitoj. Me barazim humbim pike te rendesishme. Por ekipi eshte duke punuar dhe duhet te vazhdoj keshtu qe te kete rezultate te mira.”

Mbyllje me te ardhmen e rinovimeve te Icardit dhe Kovacic: “Pas rinovimeve te Mazzarrit dhe Ausilios do te vij momenti i atyre te Icardi dhe Kovacic. Diskutimet jane ne vazhdim e siper.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags