Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 5, 2020

Scroll to top

Top

626 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Dreke me Morattin, jo merkato. WM? Duhet te vazhdojme se bashku. Pyetni Ausilion per M’Vila”

Thohir: “Dreke me Morattin, jo merkato. WM? Duhet te vazhdojme se bashku. Pyetni Ausilion per M’Vila”
Bujar Berishaj

I intervistuar nga gazetaret ne Milano, presidenti i Inter, Erick Thohir ka folur per merkaton, sidomos duke patur parasysh poziten e Walter Mazzarrit me nje rinovim qe duket i pashmangshem. Keto jane fjalet e tij:

Do te shkoni ne koncertin e One Direction?
“Jo, do te doja por nuk mundem. Isha ne stadium, per ti sjelle prinderit e mi. Pastaj kam pasur nje dreke me Morattin, por jo marreveshje.”

Keni diskutuar per ndonje lojtar te ri?
“Jo, nuk kemi folur per asnje lojtar. Edhe pse natyrisht ka pasur bisedime me menaxhmentin dhe teknikun. Do te shohim ne dy ditet e ardhshme.”

Ne lidhje me te ardhmen e Mazzarrit?
“Kemi biseduar gjere e gjate me Piero Ausilion dhe vete Mazzarrin. Duam te shkojme perpara me te,  por nuk kemi vendosur asgje ende.”

Kontrata do te zgjatet me nje vit, pse?
“Ka ende nje vit, keshtu qe nje vit plus nje vit bejn 2 vite. Gjithsesi, po, do te zgjatet deri ne vitin 2016.”

M’Vila vjen?
“Pyetni Ausilion, ai e di ate.”

Cfare mendoni per Italin ne Kupen e Botes? Presidenti kthehet ne hotel pa u pergjigjur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.