Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,833 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Dua Interin ne 10 me te miret, por jo 2 pronare. Nuk ka rendesi nese…”

Thohir: “Dua Interin ne 10 me te miret, por jo 2 pronare. Nuk ka rendesi nese…”
Xhorxh Gellci

Erick Thohir kthehet te flase per tratativen qe po udheheq me Massimo Morattin por nuk jep siguri per kalimin e tij tek zikalterit dhe as per perqindjen e aksioneve qe do te marre: “Nuk e di nese marreveshja do te behet apo jo. Dhe nuk e di as sa do te duhet. Ka akoma detaje mbi te cilat duhet te biem dakord. Nuk dua qe te jene dy pronare tek Inter, nuk besoj se eshte ne te miren e klubit.” – keto jane fjalet e marra nga intervista ne Republika Online.

Thohir ka folur edhe per projektin persa i perket shoqerise zikalter: “Dua te permiresoj paraqitjet e Interit si shoqeri. Dua ta bej klubin te jete stabel ne 10 klubet me te mire ne bote. Aksionet? Shumice apo pakice eshte nje ceshtje dytesore. Ceshtja me e rendesishme eshte te mundohem te jem nje partner i mire per Morattin.”

Por manjati indonezian nuk do te flase per lojtare: “Nainggolan blerja e pare? Por nese nuk jam as pronari, nuk mund te flas per blerje. Megjithate mendoj qe trajneri merr vesh me shume nga keto gjera. Dhe e njejta gje vlen per Leonardon, nuk mund te komentoj.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags