Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

1,222 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Duhen dhe dy muaj, por po kujdesemi per merkaton”

Thohir: “Duhen dhe dy muaj, por po kujdesemi per merkaton”
Andi Prifti

Presidenti zikalter Erick Thohir, ne dalje te zyrave te Interit ku eshte bere nje takim me dirigjencen e klubit, ka folur per mikrofonet e gazetareve qe jane ndodhur aty, ku mes te tjerave i eshte pergjigjur disa pyetjeve nga FcInterNews:

 “Do jene te rendesishem gjashte muajt e ardhshem sepse kemi nje strukture te re dhe nje strategji te re…Ka qene nje dite e gjate, kemi punuar shume dhe keshtu do te jete edhe neser.

Lojtari qe do blini per Interin?

Eshte nje vendim qe do e marrim bashke me bordin e dirigjences, sepse duhet te flasim edhe me Drejtoret Sportive.”

Po kerkoni nje lojtar te ri apo nje te matur?

Kjo varet nga nevojat e skuadres, ne me siguri kemi nje bashkim mes lojtareve te rinj dhe atyre te konfirmuar. Do kujdesemi dhe per kete fushe, edhe pse duhen dhe dy muaj per merkaton e janarit.

Sa lojtare do te vijne?

Nuk mendoj se eshte i rendesishem numri i lojtareve. Besoj se me e rendesishme te gjejme ate qe i duhet skuadres. Nje blerje nuk quhet e suksesshme nese e merr lojtarin dhe e thjesht e mban dhe ai nuk luan.

Me e rendesishme ndeshja me Sampdorian apo me Milanin?

Te gjitha ndeshjet jane te rendesishme.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.