Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

351 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir enderron Interin e tij me dyshen Lavezzi-Jovetic

Thohir enderron Interin e tij me dyshen Lavezzi-Jovetic
Andi Prifti

Nderkohe qe tratativat ndermjet Erick Thohir dhe Massimo Morattit vazhdojne, ndermjet hipotezave nese do te shitet krejt klubi apo do te kete partnership, i riu indonezian fillon te enderroje se si do te ishte Interi i tij i ri.

Eshte e qarte per te gjithe se hyrja e Erick Thohir ne shoqerine zikalter mund te coje ne nje rritje te konsiderueshme ne buxhetin per merkato. Sole 24 ore ka folur per dy emra sipas te cilit manjati indonezian mund te propozoje per blerje te para: Ezequiel Lavezzi dhe Stevan Jovetic. Dy lojtaret klasi te PSG dhe Fiorentines te cilet per momentin nuk mund te jene te realizueshem per skuadren e Interit, por vetem per skuadrat europiane me ekonomi me te mire. Thohir e ka marre kete pune seriozisht dhe ka vendosur per blerjet e tija: Interi duhet te rikthehet ne nje klub i cili gjindet ne majat e europes dhe duhet te konkurroje me skuadren bardhezi nga Torino ne kompeticionet Italiane.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.