Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

772 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Fale Morattit nje ‘Inter i madh’ perseri. Do te rikthehem ne Nentor dhe do te…”

Thohir: “Fale Morattit nje ‘Inter i madh’ perseri. Do te rikthehem ne Nentor dhe do te…”
Inter Club Staff

Sot, Presidenti i Interit Thohir ka lene Milanon duke u rikthyer keshtu ne Xhakarte, Indonezi.

Ai perpara largimit ka dashur qe te tregoje stimen dhe respektin qe ka per Massimo Morattin i cili ka drejtuar klubin per 19 vjet me radhe si President e me pas si President Nderi, detyre nga e cila dha doreheqjen vetem disa dite me pare: “Ne vitet qe Massimo ka qene ne drejtim te Interit, skuadra ka pasur suksese kulminante dhe te pabesushem si Tripleta e 2010 duke krijuar keshti nje Inter te Madh pikerisht si babai i tij Angelo dhe jashte fushe, shtet pas shteti, ka krijuar nje projekt humanitar me vlera te padiskutueshme si Inter Campus. Falenderimi im shkon edhe per Angelomario Moratti, Rinaldo Ghelfi dhe Alberto Manzoneto per punen qe zhvilluan si keshilltare te klubit. Tani do te jete detyra ime qe te mbledh asamblene e aksionereve qe te nominojme nje Keshill te ri te Administrimit. Do te rikthehem ne Milano ne nentor por nderkohe, pikerisht si te gjithe tifozet e Interit ne Itali dhe ne Bote, do te ndjek te gjitha ndeshjet duke bere tifozllik per djemte tane duke filluar qe nga neser ndaj Cesenes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags