Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

800 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Financimi eshte besimi tek Inter. Perspektiva te reja”. Pinetina…

Thohir: “Financimi eshte besimi tek Inter. Perspektiva te reja”. Pinetina…
Bujar Berishaj

Erick Thohir kthehet per te folur per financimin prej 230 milion te marra per projektin e ri Inter, te sponsorizuara nga Goldman Sachs. Ketu jane fjalet e tij: “Pervec te qenit nje forme besimi tek Inter, kreditimi nga institucionet financiare nderkombtare eshte konsideruar si nje prove ne llogari te perspektives se futbollit Italian.”

”Kjo kredi tregon besimin ndaj Inter, si ne ligen Italiane e cila eshte akoma terheqese dhe perspektive, kundrejt asaj qe mendoni ju. Shume investiture po hyjne ne futbollin Italian, si Thomas Di Benedetto.

Pastaj ai shpjegon se kredia do te sherbej per te rinovuar qendren stervitore te Pinetinas ne Appiano Gentile.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.