Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,788 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir flet dhe meson per Interin ne Twitter

Thohir flet dhe meson per Interin ne Twitter
Xhorxh Gellci

Prej shume kohesh nuk kishim asnje tweet per Interin nga ana e Erick Thohir. Duket sikur i ka ruajtur te gjitha per sot, menjehere pasi mediat treguan se marreveshja mes Thohir dhe Morattit eshte shume prane (flitet per 40% te aksioneve).

Si fillim vjen nje mesazh “Forca Itali” per te kalterit e Prandellit. Menjehere tifozet zikalter i kujtojne qe nuk ndjehen te prezantuar nga Kombetarja Italiane duke e quajtur kete si “leksionin e pare per Interin“, por Thohir pergjigjet menjehere: “E di, por mua me pelqen Pirlo.” Nje tjeter i thote se Kovacic eshte nje talent i madh dhe mund te behet me i mire se Pirlo, mesazh te cilin manjati indonezian e ka bere Retweet (njelloj si Share ne Facebook). Ndersa kur i kujtojne se “Inter nuk ka rene asnjehere ne Serine B”, Thohir konfirmon me nje tjeter Retweet dhe shkruan edhe hashtag ‘C’e solo l’Inter’ (‘Ekziston vetem Inter).

Pra, me pak fjale, tweetsat e Thohir per Interin jane zhbllokuar dhe gjithashtu tratativa me Morattin. Javen e ardhshme dy biznesmenet do te takohen per te vendosur detajet e fundit.

Gjithcka eshte pothuajse e sigurt, shoqeria zikalter do te kete nje aksioner te ri. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.