Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,137 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir i papermbajtshem: Deshiron nje sulmues te madh dhe ka ne dore Nilton. Por ne liste…

Thohir i papermbajtshem: Deshiron nje sulmues te madh dhe ka ne dore Nilton. Por ne liste…
Inter Club Staff

Gazzetta dello Sport ka bere nje analize te merkatos se Interit duke cituar fraza te thena nga Presidenti Thohir gjate dites se djeshme. Ja cfare shkruan e perditshmja Italane:

Pas teknikut, tashme e ka radhen skuadra. Thohir e ka thene disa here ne media dhe lojtareve qe “ndeshjet e fundit do te jene shume te rendesishme per vlersimin e tyre” dhe ka konfirmuar filozofine ( ai tha se do te kerkohet qe te blihet edhe ndonje italian, por nuk eshte prioritet) dhe objektivat e merkatos se veres. Mbi te gjitha do te kerkohet nje sulmues, “e do te ishte shume mire nese do te vinte njeri ndermjet Dzeko, Morata apo Torres”. Por ne Angli te gjithe thone se Dzeko eshte shume afer rinovimit me Manchester City, ndersa per Madrilenin – i cili pelqehet shume edhe nga Arsenal – Indoneziani sebashku me Fassonen do te flase me Realin gjate javes. Por Interi “do te kete nevoje edhe per nje mesfushor: do te flas per te vetem pasi te jete hedhur firma ne kontrate”. Dhe me shume mundesi Thohir i referohet Nilton te Cruzeiros, te cilin Ausilio e ka ne dore, edhe pse nuk jane per tu hedhur poshte hipotezat Obi Mikel, Casemiro dhe Xhaka, duke pare se ky i fundit deshiron te largohet nga Borussia M’Gladbach.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.