Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

761 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir i vendosur: vjen shpesh ne Milano per te ndryshuar Interin

Thohir i vendosur: vjen shpesh ne Milano per te ndryshuar Interin
Ardi Deda
Eshte duke punuar shume, Erick Thohir per Interin e tij. Nje nga shenjat e pamohueshme jane shpeshtesia e vizitave te manjatit ne Milano. Te henen do te largohet nga Italia por brenda fundit te marsit ka ndermend te vij serish. Nevoja per te marre pjese nga afer ne lindjen e kesaj krijese te tij te re dhe kalimi i veshtire per transferimin e garancive bankare e kane bere qe te vij shpesh ne Milano. Ky kalim bankar eshte nje hap themelor per ndryshimin. Ne shoqeri, per shembull tashme jane perfshire figura te reja qe do te jene thelbesor ne te ardhmen, njeri eshte Michael Williamson, i besuari i Thohir dhe do te jete pergjegjesi i ri financave. Rol shume delikat duke pare qe menaxhimi i llogarive do te jete thelbesor ne te ardhmen. Ne fushen komerciale, stafi i drejtuar nga Giorgio Ricci eshte duke nisur nje seri iniciativash qe do te sjellin ne forcimin e markes ne tregun e brendshem dhe te huaj. Ne Azi krahu i djathte i Thohir do te jete Anthony Macri, keshillues i Thohir ne aktivitetet lokale. Lajmi i madh ne Itali do te jete kalimi tek gjigandi Nike i menaxhimit te shitjeve i te gjitha produkteve zikalter. Eshte duke u studiuar hapja e dyqaneve te reja. I mundshem edhe transferimi i dyqanit aktual Inter Store ne nje hapesire me te gjere dhe me te dukshme, ne sheshin San Babila. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags